مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛

تعاونی‌های نوآور آذربایجان‌شرقی اشتغال پایدار ایجاد می‌کند

1400/06/19 - 13:01 - کد خبر: 50579 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی گفت: تعاونی‌های نوآور، اشتغال پایدار ایجاد می‌کند و برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه تعاون باید تعاونی‌ها، نوآور و فناور شود.

به گزارش نصر، حسین فتحی روز پنجشنبه در آیین افتتاح فناوری‌های مرکز نوآوری تعاون آذربایجان‌شرقی، اظهار کرد: تعاون، مردمی‌ترین مدل کسب و کار و شیوه عملیاتی اقتصاد مقاومتی است.
وی با اشاره به مشارکت بیش از ۶۰ هسته استارتآپ و فناور و شرکت‌های تعاونی نوآور در فراخوان طرح‌های نوآور و فناور تعاونی استان، افزود: در این رویداد تعداد ۱۷ طرح و تیم احراز شرایط، و هشت تیم نیز از طریق شورای فناوری مرکز نوآوری تعاون پذیرش شد تا با حمایت پارک علم و فناوری و اداره‌کل تعاون استان، مراحل توسعه و نمونه‌سازی آنها طی شود.
«فتحی» توسعه خلاقیت تیمی را عامل ایجاد تنوع، امنیت روانی، حمایت مالی و ارتقای فرهنگ همکاری دانست و ادامه داد: مرکز نوآوری تعاون می‌تواند با همکاری جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری نقش بسزایی برای این امر مهم داشته باشد.
رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی نیز آمادگی این مجموعه برای حمایت از هسته‌های استارتاپ و شرکت‌های تعاونی فناور و نوآور را اعلام کرد.
عبدالرضا واعظی از ایجاد و فعالیت ۲ صندوق پژوهش فناوری در تبریز و ارس خبر داد و افزود: برای شرکت‌های تعاونی دانش‌بنیان و نوآور تسهیلات کم‌بهره پرداخت می‌شود.
فناوری بدنه‌ای از دانش است که در خدمت خلق ابزار، پردازش امور، و استخراج مواد به کار می‌رود و مفهوم اصطلاح «فناوری‌» بسیار گسترده و برای هر فرد دارای درک و معنی خاصی است.
انتهای پیام/
تعاونی‌های نوآور آذربایجان‌شرقی اشتغال پایدار ایجاد می‌کند خبرگزاری ایرنا


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار