خبر/

رقابت دانش‌آموزان نانویی در تبریز

1400/06/18 - 15:25 - کد خبر: 50554 نسخه چاپی

نصر: مرحله دوم دوازدهمین المپیاد ملی نانوفناوری، امروز پنجشنبه ۱۸ شهریور با رقابت ۶۴ دانش‌آموز در تبریز برگزار شد.

به گزارش نصر، عاشور اکرمی معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش آذربایجان‌شرقی  اظهار داشت: در مرحله اول این  المپیاد ۹۶۴  دانش‌آموز از استان آذربایجان‌شرقی شرکت کرده بودند که ۶۴ دانش‌آموز استان توانستند با کسب حد نصاب لازم به مرحله دوم این المپیاد راه پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه این رقابت‌ها همزمان با سراسر کشور در چهار حوزه استان آذربایجان‌شرقی ( تبریز - مراغه - اهر و ورزقان)، برگزار شد، افزود: این المپیاد در سه مرحله برگزار می‌شود و در هر مرحله دانش‌آموزانی که بتوانند حد نصاب علمی لازم را کسب کنند، به مرحله بعد راه پیدا می‌کنند.
اکرمی، دانش‌آموزان پایه‌های دوره اول و دوم متوسطه را واجدین شرایط برای شرکت در مسابقات ملی نانو ذکر کرد و گفت: المپیاد نانو، همه ساله زیر نظر ستاد نانوی معاونت فناوری ریاست جمهوری و به همت باشگاه نانو در بین دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه برگزار می‌گردد و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی در این المپیاد ثبت‌نام کنند.
وی، هدف از برگزاری رقابت‌های ملی نانو را  شناسایی استعداد دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه و هدایت دانش‌آموزان به حوزه علوم دانش بنیان و ثبت ایده‌ها و طرح‌ها در زمینه‌های مختلف اعلام کرد.
بنا به اظهارات معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان آذربایجان‌شرقی در اولین مرحله دوازدهمین المپیاد ملی نانو فناوری در کل کشور ۶ هزار و ۲۶۴  دانش‌آموز  شرکت کرده بودند که از این تعداد ۵۲۴ دانش‌آموز توانستند به مرحله دوم راه پیدا کنند که سهم استان آذربایجان‌شرقی ۶۴ نفر بود.
مرحله اول المپیاد نانو در تاریخ ۴ مرداد ۱۴۰۰ برگزار شد.
وی متذکر شد: در نهایت از بین حاضرین مرحله دوم این المپیاد از کل کشور مجموعا ۳۰ دانش‌آموز برتر  به مرحله سوم راه پیدا خواهند کرد و تحت پوشش آموزش‌های عملی باشگاه نانو قرار خواهند گرفت و برای کسب مدال‌های طلا، نقره و برنز رقابت خواهند نمود.
بنا به گفته اکرمی، مدال‌آوران این المپیاد امتیاز نخبه‌گی، از بنیاد ملی نخبگان دریافت می‌کنند و تحت پوشش حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان قرار می گیرند.
در سال گذشته و در یازدهمین دوره این المپیاد، دانش‌آموزان استان توانستند با درخشش خود، ۲ مدال نقره و یک برنز دریافت کنند و اداره‌کل آموزش و پرورش استان در مجموع، رتبه دوم کشور را به دست آورد.
انتهای پیام/
رقابت دانش‌آموزان نانویی در تبریز خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار