خبر/

عرضه‌ گوشت کوسه ‌ماهی در آذربایجان شرقی ممنوع است

1400/06/18 - 12:50 - کد خبر: 50538 نسخه چاپی

نصر: مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از ممنوعیت عرضه‌ گوشت کوسه ‌ماهی در این استان خبر داد و گفت: عرضه‌ گوشت کوسه ‌ماهی و دیگر آبزیان حرام‌گوشت ممنوع است.

به گزارش نصر، حجت الاسلام والمسلمین مجید نجفی در نشست کارگروه امنیت غذایی و غذای حلال در شهرستان کلیبر با اشاره به اینکه متأسفانه عرضه‌ برخی آبزیان حرام در آذربایجان شرقی به خاطر یک عده افراد سودجو رو به فزونی دارد، افزود: باید جلوی عرضه آنها گرفته شود واز نظر فقهی و فتاوی مراجع عظام شیعه استفاده از آبزیان بدون فلس (پولک) حرام است.
وی تاکید کرد: اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی با همکاری واحدهای مرتبط با تولید و عرضه مواد پروتئینی در سازمان جهادکشاورزی استان، مسوول نظارت بر عرضه انواع گوشت و آبزیان هستند.
وی با بیان اینکه غذایی که به دست مردم می‌رسد باید سالم، بهداشتی و حلال باشد، ادامه داد: عرضه گوشت گرم و سایر مواد پروتئینی که نظارت دامپزشکی را ندارند، باید ممنوع شود.
مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با بیان اینکه سلامت مردم محل مماشات و سهل‌انگاری نیست، بیان کرد: مسؤولیت نظارت بر تولید بهداشتی و حلال همه فرآورده‌های گوشتی با دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان و اداره کل دامپزشکی است. 
وی با بیان اینکه علاوه بر نظارت شرعی و بهداشتی بر تولید گوشت مصرفی در کشور حتی در گوشت های وارداتی از کشورهای دیگر نیز نظارت دقیق بر ذبح شرعی توسط دفتر نماینده محترم ولی فقیه در وزارت  جهاد کشاورزی اعمال می‌شود، گفت: نظارت بر عرضه انواع آبزیان چه تولیدات داخلی و حتی انواع ماهی هایی که جهت مصرف از کشورهای دیگروارد می‌شود با همکاری ارگانهای ذی ربط و با همکاری سازمان جهاد انجام می گیرد .
حجت الاسلام والمسلمین نجفی با بیان اینکه مردم با اعتماد به نظارت شرعی و بهداشتی بر کشتار و بازار و به اعتبار حلال بودن اقلام عرضه شده، اقدام به خرید می‌کنند وگرنه مردم شریف استان بخاطر اعتقادات دینی خود تمایلی به استفاده از  گوشت حرام  ندارند، تاکید کرد: گروه‌های مرجع، اقلام حرام‌گوشت را در نزد افکار عمومی یادآوری کنند تا بتوانیم  مصرف گوشت حلال را در استان  به عنوان یک فرهنگ عمومی تقویت کنیم.
وی گفت: دادگستری آذربایجان شرقی همکاری بسیار خوبی با ما در نظارت و برخورد با تخلفات احتمالی در حوزه تولید و عرضه‌ گوشت دارد.
انتهای پیام/
عرضه‌ گوشت کوسه ‌ماهی در آذربایجان شرقی ممنوع است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار