خبر/

تکذیب شایعه وقوع انفجار در تبریز

1400/06/17 - 09:59 - کد خبر: 50447 نسخه چاپی

نصر: معاون عملیات سازمان آتش نشانی شهرداری تبریز، شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر مصدومیت ۲۰ نفر در این شهر بر اثر وقوع انفجار را تکذیب کرد.

به گزارش نصر، آتش پاد سوم اکبر دشتی در یک گفت و گوی خبری افزود: علت حادثه ۲ روز قبل در تبریز، جاری شدن مواد شیمیایی و اختلاط این مواد و در نتیجه تولید و پخش مواد سمی در داخل ساختمان بود.
وی گفت: آتش نشانان ۲۰ نفر را در این حادثه نجات داده و به منطقه امن نسبی انتقال دادند. 
دشتی ادامه داد: در این حادثه هیچ گونه انفجاری اتفاق نیافتاده و خسارت جانبی نیز به ساختمان وارد نشده بود؛ تنها خسارت پخش مایعات قابل اشتعال در محیط بود که با استفاده از آب و سایر مواد پاکسازی شد.  
دوشنبه این هفته بر اثر انتشار مواد اسیدی در کارگاه تولید مواد شیمیایی در خیابان شهید رضانژاد تبریز ۲۰ نفر دچار مسمومیت شدند.
با اعلام حادثه به مرکز اورژانس بلافاصله پنج دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس عازم محل شده و ۱۰ نفر  از مصدومان حادثه به بیمارستان های سینا و امام رضا (ع) تبریز انتقال یافتند و ۱۰ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمحل درمان شدند.
در اثر وقوع این حادثه، تعدادی از ساکنین ساختمان چهار طبقه ای در خیابان رضا نژاد در اثر پخش مواد اسیدی در داخل ساختمان گرفتار شده بودند که با تلاش آتش نشانان نجات و جهت مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار گرفتند.
انتهای پیام/
تکذیب شایعه وقوع انفجار در تبریز خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار