مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی؛

‌اجازه احداث زیرساخت مهم و حیاتی ‌در آذربایجان شرقی بدون پیوست «پدافند غیرعامل» داده نمی‌شود

1398/08/06 - 13:04 - کد خبر: 5041 نسخه چاپی

نصر:مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه همه پروژه‌ها باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند.

به گزارش نصر به نقل از تسنیم ، هفت شرکت گریددار در زمینه شناسایی آسیب‌های پدافندی داریم و بدون پیوست پدافند غیرعامل اجازه احداث زیرساخت مهم و حیاتی را در استان نمی‌دهیم.

محمدباقر آقایی ظهر امروز در نشست خبری هفته پدافند غیرعامل با اشاره به اینکه برای آسیب ندیدن در برابر تهدیدات باید از خود دفاع کنیم اظهار داشت: دفاع «عامل»، دفاع به وسیله سلاح و تجهیزات و دفاع «غیرعامل» به وسیله پیشگیری و بدون تسلیحات نظامی است که در شرایط اضطراری باکم هزینه‌ترین شکل ممکن از خود دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی با داشتن مرز مشترک با کشورهای نه چندان پایدار، اهمیت پدافند غیرعامل دوچندان است افزود: با پدافند غیرعامل، باید همه تهدیدات را شناسایی و سناریونویسی کنیم تا برای شرایط بحرانی و حوادث غیرمترقبه آماده باشیم. 

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی گفت: با توجه به شرایط منطقه که در شرایط طوفانی قرار دارد، باید بتوانیم با تدابیر لازم، در داخل طوفان به زندگی خود ادامه دهیم که پدافند غیرعامل یکی از این تدابیر است که باید با اقدامات جهشی عقب افتادگی‌ها در پدافند غیر عامل را جبران کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه باید برای پدافند غیرعامل از ظرفیت همه دستگاه‌ها استفاده کنیم ابراز داشت: باید با آگاه سازی، زمینه را برای آگاهی مردم فراهم کنیم. معتقدم باید از مرحله تئوری عبور کنیم و به مرحله عملی وارد شویم تا به مصونیت و ایمنی و پایداری در زیرساخت‌های حیاتی کشور دست یابیم.

آقایی با اشاره به اینکه اکنون افکار عمومی به صحنه جنگ تبدیل شده است که برنده کسی است که افکار عمومی را به سمت خود جذب کند، اضافه کرد: دشمن به پیشبرد جنگ ترکیبی «رسانه محور» دست زده است که تغییر آرایش دشمن برای تشدید عملیات روانی تایید کننده این امر است.

وی با بیان اینکه هدف دشمن نفوذ فکری و اعتقادی و سیاسی و فرهنگی است که می‌خواهد با قدرت رسانه به این امر دست یابد گفت: در مورد اهمیت مصون‌سازی افکار عمومی متاسفانه اجماع جدی در کشور وجود ندارد و ما را آسیب پذیر کرده است که باید در راستای مصون سازی افکار عمومی قدم برداریم.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه پدافند غیرعامل بدون رسانه نمی‌تواند فراگیر شود ادامه داد: رسانه «پاسدار افکار عمومی» است و باید مراقب ترفندهای دشمن در این زمینه باشیم.

وی رسالت سازمان پدافند غیرعامل را صیانت از جان و مال مردم، صیانت از زیرساخت‌های مهم کشور و صیانت از نظام مدیریتی و حاکمیتی کشور عنوان کرد و خاطر نشان کرد: رسانه در هر سه زمینه نقش اساسی دارد و ما نیازمند همراهی رسانه‌ها هستیم.

آقایی با بیان اینکه طرح جامع پدافند غیر عامل هفت سال است در دست تدوین است گفت: این طرح جامع به عنوان نقشه راه استانی در هفته پدافند غیرعامل رونمایی می‌شود. 

وی با تاکید بر اینکه همه پروژه‌ها باید پیوست پدافند غیرعامل داشته باشند، افزود: هفت شرکت گریددار در زمینه شناسایی آسیب‌های پدافندی داریم و بدون پیوست پدافند غیرعامل اجازه احداث زیرساخت مهم و حیاتی را در استان نمی‌دهیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل آذربایجان شرقی ادامه داد: از قطار شهری بازدیدی صورت گرفت که باید نواقص و آسیب‌های پدافندی خط یک رفع شود و خط دو قبل از احداث موضوعات پدافندی مورد توجه قرار گیرد.

آقایی با بیان اینکه در حوزه سایبری، آسیب‌هایی داریم که باید در استان شناسایی و رفع شود، خاطر نشان کرد: روزانه پنج هزار حمله سایبری داریم که به دلیل مصون سازی، این حملات اثرگذار نبوده است.

وی اظهار داشت: از آمریکا ادعا داشتند که حمله سایبری داشتند ولی در رصد مشخص شد که از طرف کشورهای خارجی، موردی از جنگ سایبری در استان گزارش نشده است، ضمن اینکه به دلیل بسته بودن راه‌های نفوذ، حملات داخلی هم نتوانسته اند کاری از پیش برند.

 مدیرکل پدافندغیرعامل آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه مانور قطعی برق در استان داشته ایم و این موضوع باعث شد که همه دستگاه‌های اجرایی برق مورد نیاز خود را در داخل مجموعه خود تامین کردند گفت: در مورد پسماندهای عفونی بیمارستانی هم اکثر بیمارستان‌های استانی برای دفن و دفع پسماندها بازدید شد، مشکلاتی در این حوزه داشتیم که خوشبختانه دانشگاه علوم پزشکی پسماندهای عفونی به صورت مطلوب دفع می‌شود.

انتهای پیام/

‌اجازه احداث زیرساخت مهم و حیاتی ‌در آذربایجان شرقی بدون پیوست «پدافند غیرعامل» داده نمی‌شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار