معاون فنی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان؛

۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی بهسازی و آسفالت شد

1400/06/16 - 13:52 - کد خبر: 50395 نسخه چاپی

نصر: معاون فنی و راه‌های روستایی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی استان در نیمه اول سال جاری بهسازی و آسفالت شد.

به گزارش نصر، جواد عبدی، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این عملیات در قالب ۱۲ پروژه در راه های روستایی شهرستان های میانه، ملکان، خداآفرین، بناب، اهر، کلیبر، مرند، شبستر و چاراویماق به صورت پیمانی و با استفاده از اعتبارات ملی، استانی و مشارکتی اجرا شده است.
وی اظهار داشت: از ۲۵ پروژه ابلاغی در طی سال ۱۳۹۸ بهسازی و روکش آسفالت۱۲۱ کیلومتر و از ۱۹ پروژه ابلاغی در سال ۱۳۹۹ بهسازی و روکش آسفالت ۸۰ کیلومتر راه روستایی در استان توسط این اداره کل انجام شده است.
عبدی، ادامه داد: در زمان کنونی تعداد ۱۲۹ پروژه به طول ۷۶۷ کیلومتر از محل ابلاغ های ملی و موافقت نامه های استانی در برنامه اجرایی اداره کل است.
آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.
این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.
انتهای پیام/
۵۰ کیلومتر از راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی بهسازی و آسفالت شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار