مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز خبر داد:

مصوبات بنیاد شهید، مرجع ساماندهی گلزار شهدا / با پروژه گلزار شهدای ستارخان بدون بررسی تخصصی مخالف بودیم

1400/06/16 - 12:11 - کد خبر: 50386 نسخه چاپی

نصر: مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه ساماندهی گلزار شهدا باید در راستای رفع دغدغه های مقام معظم رهبری باشد گفت: با توجه به تشکیل کارگروه ویژه در بنیاد شهید برای ساماندهی گلزار شهدای آرامستان های تبریز، هرگونه تغییر باید به تصویب و ابلاغ این مجموعه برسد.

به گزارش نصر، فرخ جلالی یادآور شد: از بهمن ماه 98 کارگروهی ویژه با حضور نماینده های بنیاد شهید، اداره کل حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس، صاحب نظران،‌ منتقدان و اساتید دانشگاه برای طراحی نحوه ساز و کار ساماندهی فاز دو گلزار شهدا تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه قرار است این کارگروه طرح نهایی خود را به بنیاد شهید ارائه کرده و سپس برای اجرا به شهرداری ابلاغ گردد خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ طرحی برای ساماندهی فاز دو گلزار شهدای وادی رحمت به این مجموعه ابلاغ نشده است.
فرخ جلالی ضمن انتقاد از برخی اقدامات در آرامستان های محلی تبریز تاکید کرد: اجرای هرگونه پروژه عمرانی در گلزار شهدای آرامستان های تبریز باید در راستای اوامر مقام معظم رهبری و رفع دغدغه های معظم له باشد.


 
مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز با اشاره به حواشی ایجاد شده در طرح ساماندهی گلزار شهدای آرامستان ستارخان اظهار داشت: ما از همان ابتدا با اجرای این طرح بدون بررسی تخصصی مخالفت کردیم اما سازما های درگیر، شهرداری مربوطه با هماهنگی خانواده های معظم شهدا راسا اقدام کردند.
وی با بیان اینکه برخی از آرامستان های شهر تبریز به صورت هیات امنایی اداره می شوند تصریح کرد: با اینحال اجرای هرگونه تغییر در گلزار شهدای موجود در آرامستان های شهر تبریز منوط به تصویب و ابلاغ بنیاد شهید و نظارت سازمان آرامستان های شهرداری تبریز خواهد بود.


 
گفتنی است علاوه بر 2 هزار و 540 شهید مدفون در گلزار شهدای وادی رحمت، تعداد هزار و 346 تن از شهدای والامقام تبریز هم در آرامستان های محلی تبریز شامل: بقائیه، امامیه، ملک، ستارخان، خطیب، شنب غازان، ایل‌گلی، خلجان، لاله، قراملک و گلزار ارامنه به خاک سپرده شده اند.
انتهای پیام/
مصوبات بنیاد شهید، مرجع ساماندهی گلزار شهدا / با پروژه گلزار شهدای ستارخان بدون بررسی تخصصی  مخالف بودیم نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار