خبر/

زهرا نعمتی در طلا هت‌تریک کرد

1400/06/11 - 15:54 - کد خبر: 50096 نسخه چاپی

نصر: نماینده تیراندازی با کمان ایران با پیروزی مقابل ورزشکاری از ایتالیا به سومین مدال طلای خود در بازی‌های پارالمپیک دست یافت.

به گزارش نصر، در پایان رقابت‌های ریکرو انفرادی بازی‌های پارالمپیک توکیو که در پارک تیراندازی یومنوشیما توکیو برگزار شد، زهرا نعمتی نهمین مدال طلای کاروان ایران را به دست آورد.
نعمتی در مسابقه فینال و در یک رقابت نفس‌گیر با نتیجه  ۶ بر ۵ و در تیر طلایی وینسنزا پتریلی حریف ایتالیایی خود را شکست داد.
در دیدار رده بندی این رقابت‌ها نیز  وو چونیان از چین توانست ۶ بر ٢ بر دورسئا پویمندو پیروز شود و به مدال برنز دست یابد.
زهرا نعمتی با این مدال، سومین مدال طلای ادوار پارالمپیک خود را کسب و از این حیث هت تریک کرد. او در لندن، ریو و حالا در توکیو موفق به کسب مدال طلا شده است.
نعمتی در این رقابت‌ها پس از اینکه در دور اول با قرعه استراحت روبرو شده بود، در مرحله یک هشتم پایانی و در تقابل با سوتلوا بارانتسوای روس توانست با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شود. او سپس در یک‌چهارم نهایی نیز ٧ بر یک حریف برزیلی را مغلوب کرد. نعمتی در نیمه نهایی هم ۶ بر ٢ حریف یونانی خود را شکست داد.  
در ادامه رقابت‌های تیراندازی با کمان پارالمپیک زهرا نعمتی روز شنبه ١٣ شهریور نیز به همراه غلامرضا رحیمی و در ماده میکس ریکرو تیراندازی با کمان با حریفان رقابت خواهد کرد.
کاروان ایران در این دوره از بازی‌ها تاکنون ۱۷ مدال (۹ طلا، ۷ نقره و یک برنز) در رشته‌های وزنه‌برداری، دو و میدانی، تیراندازی و جودو کسب کرده است.
بازی‌های پارالمپیک توکیو از دوم شهریور آغاز شده و ایران با وجود کسب ۱۰۰ سهمیه، با ۶۲ ورزشکار (۹ زن و ۵۳ مرد) در ۱۰ رشته جودو، قایقرانی، تکواندو، بسکتبال باویلچر، دوچرخه‌سواری، والیبال نشسته، دو و میدانی، تیراندازی، تیراندازی با کمان و وزنه‌برداری در این رویداد شرکت کرده است.
پارالمپیک توکیو ۱۴ شهریور به پایان می‌رسد.
انتهای پیام/
زهرا نعمتی در طلا هت‌تریک کرد نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار