خبر/

تندبادهای لحظه‌ای و کاهش محسوس دما در راه آذربایجان شرقی

1400/06/10 - 22:43 - کد خبر: 50056 نسخه چاپی

نصر: مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که از روز پنجشنبه تا روز شنبه وضعیت جوی ناپایداری در استان حاکم خواهد بود که منجر به رگبار باران و وزش باد شدید و کاهش محسوس دما می‌شود.

به گزارش نصر، بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، وضعیت جوی استان از روز پنجشنبه ۱۱ شهریور تا روز شنبه ۱۲ شهریور ناپایدار خواهد بود.
بر این اساس مدیریت بحران شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد:
پیرو هشدار جوی سطح زرد اداره کل هواشناسی استان به اطلاع می رساند فعالیت سامانه بارشی از روز پنجشنبه تا روز شنبهموجب رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد گاهی تا نسبتا شدید و کاهش محسوس دما خواهد گردید.
طبق اعلام مدیریت بحران شهرداری تبریز احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلابی شدن مسیل ها و احتمال خسارت در اثر وزش باد شدید، رخداد تندبادهای لحظه ای، پرتاب اشیا و سقوط تابلوهای تبلیغاتی پیش بینی می شود.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، بنابراین لازم است شهروندان از سفرهای غیرضروری اجتناب نموده و ضمن توجه به توصیه های زیر، ‌اقدامات لازم جهت جلوگیری از بروز خسارات احتمالی را به عمل آورند:
اجتناب از اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها
عدم صعود به ارتفاعات و فعالیت های کوهنوردی
دوری از درختان پوسیده، کهنسال و کم دوام
دوری از ساختمان های نیمه کاره و در حالِ ساخت
دوری از اشیاء قابل پرتاب و سُست؛ نظیر  آنتن، جداول و آجرهایی که برای محکم کردن منصوبات پشت بام ها استفاده می شود، کولرها و ...
دوری از دکل ها، آنتن های فرستنده ها، تاسیسات انتقال نیرو، بنرها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و ...
پارک نکردن خودروها در مکان هایی که احتمال سقوط یا ریزش برخی اجسام، دیوار سُست و ... وجود دارد (به ویژه مکان هایی که در موارد بالا ذکر شد).
انتهای پیام/
تندبادهای لحظه‌ای و کاهش محسوس دما در راه آذربایجان شرقی خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار