معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت؛

شرایط زیارت اربعین فراهم باشد، ویزا رایگان خواهد بود

1400/06/09 - 12:12 - کد خبر: 49932 نسخه چاپی

نصر: معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه "چنانچه اعزام زائران کشورمان به عراق آغاز شود، ویزای آنها رایگان خواهد بود"، جزئیات اعزام زائران ایرانی برای اربعین حسینی(ع) امسال را تشریح کرد.

به گزارش نصر، صحبت‌الله رحمانی، درباره آخرین وضعیت اعزام زائران ایرانی به کربلای معلی اظهار کرد: در جلسه روز گذشته ستاد اربعین، مقرر شد در صورت پذیرفتن عراق، اعزام زائران برای اربعین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گیرد.
وی درباره تعداد زائران اعزامی به عراق برای اربعین حسینی(ع) امسال یادآور شد: درباره تعداد زائران صحبتی نشده است زیرا عراق هنوز هیچ‌گونه دستورالعملی به‌صورت رسمی صادر نکرده است با این حال ایران آمادگی اعزام زائران در صورت مشخص شدن تعداد زائران را دارد.
معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت درباره سفر اخیر وزیر امور خارجه کشورمان به عراق نیز تصریح کرد: طبق آنچه در اخبار خواندم در سفر عبداللهیان به عراق، صحبت‌هایی درباره اعزام زائران مطرح شده است اما از سوی عراق پاسخی مطرح نشده است البته مرسوم است که در این نوع جلسات، پاسخ مثبت یا منفی اعلام نمی‌شود و فقط قول پیگیری می‌دهند.
وی افزود: به هر ترتیب برای هر تعداد زائری که برای اعزام اعلام کنند، آمادگی ثبت‌نام وجود دارد و موکب‌ها نیز آماده ارائه خدمات هستند؛ اگر اعلام کنند تنها افرادی که دو دوز واکسن دریافت کرده‌اند مجاز به اعزام هستند، انتخاب زائران بین این دسته از افراد صورت خواهد گرفت.
رحمانی ادامه داد: اگر قرار به اعزام زائران باشد طی دو روز می‌توان برای ۵۰۰ هزار نفر ویزا صادر کرد و در صورت مجوز عراقی‌ها، امکان صدور ویزا در سفارت عراق، کنسولگری مشهد، خوزستان و کرمانشاه نیز وجود دارد، چنانچه شرایط برای این امر فراهم شود، ویزا طبق توافق گذشته دو کشور، رایگان خواهد بود.
انتهای پیام/
شرایط زیارت اربعین فراهم باشد، ویزا رایگان خواهد بود خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 1 نظر

پاسخ   دلسوز   5 ماه پیش  

ضمنا ویروس جهش یافته کرونا از نوع لمبدا با قدرت واگیری دویست برابری بطور رایگان در خدمت راه پیمایان اربعین خواهد بود بردن ویروس بعنوان سوغاتی ازاد است و عوارض گمرکی ندارد .شما را بخدا چه کسانی علیرغم هشدار متخصصین برای این کارها اصرار می کنند هنوز پیک پنجم سویه دلتا را رد نکرده ایم با این وضع واکسیناسیون مملکت و مردم را گرفتار نکنید .
پژوهشیار