تخلف بزرگ باشگاه تراکتور؛

عقد قرارداد «یورویی» با بازیکنان ایرانی و ثبت «ریالی» در سازمان لیگ

1400/06/09 - 11:53 - کد خبر: 49931 نسخه چاپی

نصر: باشگاه تراکتور در اتفاقی عجیب با دو بازیکن خود به طور همزمان دو قرارداد ریالی و یورویی امضا کرده و در یک تخلف آشکار، قرارداد ریالی را در سازمان لیگ به ثبت رسانده است.

به گزارش نصر، باشگاه تراکتور در سال‌های اخیر قراردادهای پُرماجرا و بعضاً عجیبی را به ثبت رسانده است.
از قرارداد 800 هزار یورویی با کنستانت که مشکل قلبی داشت و یک دقیقه هم برای این تیم بازی نکرد تا قرارداد نجومی یک میلیون و 100 هزار یورویی با بازیکنی بی‌کیفیت مانند فورچونه.
نگاهی به اتفاقات تراکتور در چند سال اخیر، نشان می‌دهد که در این باشگاه هر غیر ممکنی، ممکن می‌شود، حتی عقد قرارداد «یورویی» با بازیکن ایرانی و ثبت «ریالی» آن در سازمان لیگ. ماجرا از این قرار است که باشگاه تراکتور در نخستین سال خصوصی‌سازی خود با دو بازیکن ایرانی به صورت همزمان دو قرارداد یورویی و ریالی بسته است. این اقدام باشگاه تراکتور که عملاً دور زدن قانون و تخلف محسوب می‌شود در حالی رخ داده که این باشگاه ابتدا قرارداد ریالی خود با بازیکنان مدنظر را امضا کرده، اما در همان زمان، قراردادی دیگر را به مبلغ نجومی و یورویی جایگزین قرارداد اول کرده است.
طبق قانون، عقد قرارداد ارزی (دلاری، یورویی و ...) با بازیکنان ایرانی ممنوع است و سازمان لیگ نیز بارها این موضوع را اعلام کرده و به همین دلیل باشگاه تراکتور قرارداد ریالی را به سازمان لیگ فرستاده و عملاً دچار تخلفی بزرگ شده است.
نکته دیگر اینکه اختلاف قرارداد ریالی و یورویی بازیکنان بسیار زیاد است و حتی در پرداخت مالیات این بازیکنان نیز تفاوت فراوانی را رقم می‌زند. هر چند طبق مدارک و مستنداتی که در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار دارد، پرداخت مالیات این بازیکنان نیز برعهده باشگاه است.  
طبق گفته مدیران وقت باشگاه تراکتور و پیگیری‌های خبرنگار تسنیم قرارداد ثبت شده این دو بازیکن در سازمان لیگ و هیئت فوتبال تبریز، ریالی است.
باشگاه تراکتور در زمان عقد قرارداد با این دو بازیکن، مبالغ 550 و 350 هزار یورو را به‌عنوان پیش پرداخت قرارداد سال اول به هر یک از این بازیکنان پرداخت کرده و طبق یک بند دیگر، مبلغ قرارداد فصل اول به صورت صددرصد، پیش از آغاز فصل پرداخت شده است.
مبالغ قرارداد ریالی دو بازیکن مورد اشاره حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان است که با اصل قرارداد یورویی آنها، تفاوت بسیار زیادی دارد و حالا باشگاه تراکتور و سازمان لیگ باید درباره این تخلف بزرگ توضیح دهند.
خبرگزاری تسنیم مستندات کافی، متقن و کاملی در این باره داشته و آمادگی ارائه آنها به سازمان لیگ و سایر نهادهای ذی‌صلاح و البته انتشار آنها را دارد، ضمن اینکه این آمادگی را دارد که نظرات مسئولان باشگاه تراکتور، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و ... را نیز منتشر کند.
انتهای پیام/
عقد قرارداد «یورویی» با بازیکنان ایرانی و ثبت «ریالی» در سازمان لیگ خبرگزاری تسنیم

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار