وزیر بهداشت مطرح کرد؛

وزارت بهداشت به دنبال محرومیت زدایی است/عواقب ندیدن ویروس کرونا

1400/06/08 - 21:49 - کد خبر: 49899 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، یکی از اولویت های این وزارتخانه را محرومیت زدایی دانست.

به گزارش نصر، بهرام عین اللهی، روز دوشنبه ضمن بازدید از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شهید پزشکی در نشستی که با حضور رئیس و مدیران ارشد دانشگاه برگزار شد، به بحث و تبادل نظر پیرامون برنامه‌های پیش روی هر حوزه پرداخت.
در ابتدای این نشست علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با بیان اینکه ظرفیت مجموعه بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی حدود ۷۵ بیمارستان است، به تعداد نیروی مشغول در دانشگاه، باز مهندسی هرم نیروی انسانی، منابع مالی و مجموعه اقدامات انجام شده در دوران شیوع کرونا اشاره کرد.
در ادامه وزیر بهداشت، با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در دوران دفاع مقدس پیشتاز بود، گفت: انتظار داریم در شرایط فعلی و دوران شیوع کرونا هم پیشتاز باشد.
وی با تاکید بر اینکه باید بتوانیم با همراهی یکدیگر از شرایط کنونی عبور کنیم، افزود: لازم است همه آمادگی داشته باشند. متأسفانه ندیدن این ویروس و ضایعات آن سبب می‌شود که مردم به اندازه‌ای که باید همراهی نکنند.
عین اللهی ادامه داد: اولویت کارهای ما در بهداشت است، حمایت از شبکه‌ها و خانه‌های بهداشتی، پزشک خانواده، نظام ارجاع و پرونده الکترونیک جزو شاخص‌های اصلی هستند که باید برنامه ریزی دقیقی در این امور داشته باشیم. اگر در حوزه بهداشت هزینه کنیم برای ما آورده داشته و سلامت مردم تضمین می‌شود.
وی افزود: دانشگاه باید در بحث اقتصاد مقاومتی پیشرو باشد؛ هزینه‌ها باید طبق شرایطی که کشور قرار دارد، در نظر گرفته شود. دانشگاه باید به مراکز محروم توجه ویژه ای داشته و برای درمان محرومان برنامه ریزی کند، بحث محرومیت زدایی یکی از شاخص‌های ما است.
وزیر بهداشت در پایان به سیستم اطلاعات متمرکز اشاره و اظهار کرد: وجود چنین برنامه‌ای می‌تواند راهگشا باشد که اطلاعات منسجمی را به ما ارائه دهد.
انتهای پیام/
 وزارت بهداشت به دنبال محرومیت زدایی است/عواقب ندیدن ویروس کرونا خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار