خبر/

افتتاح طرح‌های هفته دولت در منطقه ارسباران

1400/06/08 - 11:02 - کد خبر: 49842 نسخه چاپی

نصر: همزمان با هفته دولت، چندین طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در مناطق مختلف ارسباران شهرستان‌های اهر، هوراند، کلیبر و هم‌چنین هریس افتتاح شد.

به گزارش نصر، با حضور مسئولان استانی و شهرستان اهر، علاوه بر احداث چهارهزارمین واحد مسکونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی شهرستان اهر، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی اهر نیز در زمینی به مساحت ۳۵ هکتار افتتاح شد.
احمد محرم زاده، نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی در این مراسم، شهرستان اهر را مهد علم و فرهنگ برشمرد و افزود: این شهرستان در کلیه زمینه‌های علمی، پژوهشی، فرهنگی و ... از شهرهای موفق و دارای افتخارات زیادی در سطح استان و کشور بوده و افتتاح این دانشکده نیز می‌تواند در ارتقای سطح علمی و پژوهشی این شهرستان تاثیرگذار باشد.
وی، مشکل اشتغال جوانان تحصیل کرده را از دغدغه‌های مهم شهرستان اهر و منطقه عنوان کرد و گفت: امیدواریم با احداث و جذب دانشجو در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان، شاهد آموزش و تربیت جوانان ماهر در حوزه کشاورزی و ... باشیم چرا که این شهرستان با داشتن پتانسیل‌های قوی در بخش کشاورزی و... می‌تواند زمینه اشتغال فارغ التحصیلان را فراهم کند.
میررضا مجیدی، رئیس دانشگاه تبریز نیز در این مراسم، دانشگاه ربع رشیدی و دانشگاه تبریز را از جمله مراکز مهم پیشرفت علم و توسعه در سطح منطقه‌ای و کشور برشمرد.
وی با اشاره به پیشینه علمی و فرهنگی غنی شهرستان اهر، گفت: این شهرستان و منطقه ارسباران مهد پرورش عالمان، دانشمندان، بزرگان و فرهیختگان زیادی هستند که هر کدام نقش تاثیرگذار در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و ... داشتند و این امر نشان از غنای علم و فرهنگ در این منطقه است.
وی افزود: احداث و ساخت دانشگاه و تکمیل پروژه‌های علمی در شهرستان اهر و منطقه ارسباران به دلیل وجود استعدادهای فاخر و پتانسیل غنی علمی این منطقه می‌تواند به اهداف نظام آموزش عالی در کشور و گسترش امکانات جهت بهره گیری جوانان منطقه کمک کند.
به مناسبت هفته دولت در شهرستان کلیبر نیز چند طرح با حضور مسئولان ارشد شهرستانی از جمله طرح جدول‌گذاری و سنگ‌فرش معابر روستایی متعلق با اعتبار ۳۷۵ میلیون تومان،  آسفالت راه روستای سیدلر به طول چهار کیلومتر با هزینه‌ی پنج میلیارد تومان، گازرسانی به دو روستای پیره ماشان و قمیشونی و ۱۵ طرح برق‌رسانی با هزینه‌ی ۱۶۰ میلیارد ریال افتتاح شد و کلنگ احداث یک باب مدرسه دو کلاسه «خیر ساز» و اصلاح گردنه‌ی الم‌آغاجی در جاده‌ی کلیبر - اهر به طول ۴.۵ کیلومتر با اعتبار اولیه ۶۰۰ میلیارد ریال آغاز شد.
در شهرستان هریس نیز آسفالت ریزی معابر روستایی، دیوارپوش سالن ورزشی شهر بخشایش و سه طرح کشاورزی با اشتغالزایی ۴۴ نفر با اعتبار ۱۴۸ میلیارد ریال شامل، کارخانه تولید خوراک دام با ظرفیت ۴۵ هزار تن در سال، مرغداری گوشتی در روستای ینگجه با ظرفیت ۳۰ هزار قطعه با اعتبار ۴۲ میلیارد ریال و گلخانه ۱.۵ هکتاری صیفی جات در روستای بیلوردی با اعتبار ۷۲ میلیارد ریال افتتاح شد.
هم‌چنین افتتاح سایت تلفن همراه با اعتبار هفت میلیارد تومان برای بهره مندی چهار روستای میدانلار، دهرود، بریحان و خویسرق بخش مرکزی هوراند از این امکانات از دیگر خدمات دولت در این شهرستان بود.
انتهای پیام/
افتتاح طرح‌های هفته دولت در منطقه ارسباران خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار