خبر/

۱۴۶ طرح کشاورزی در آذربایجان‌شرقی افتتاح شد

1400/06/07 - 13:29 - کد خبر: 49798 نسخه چاپی

نصر: هم‌زمان با هفته دولت ۱۴۶ طرح کشاورزی با اعتبار ۱۸ هزار و ۷۹۲ میلیارد ریال و با اشتغالزایی سه هزار و ۴۱۲ نفر در آذربایجانشرقی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نصر، این طرح ها شامل ۱۰۰ طرح آب و خاک، ۱۶ طرح باغبانی، ۱۴ طرح صنایع تبدیلی، ۱۲ طرح امور دام، ۲ طرح منابع طبیعی، یک طرح شیلات و یک طرح ترویجی است.
آغاز عملیات اجرایی زنجیره تولید گوشت مرغ در شهرستان شبستر با ظرفیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار قعطه در هر دوره با سرمایه ثابت ۱۴ هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۲ هزار نفر از جمله این طرح ها بود.
افتتاح شبکه های فرعی سه و چهار آبیاری و زهکشی پایاب سد علویان مراغه با اعتبار ۸۵ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۰۰ نفر، افتتاح مرغداری گوشتی در شهرستان سراب با اعتبار ۵۲ میلیارد ریال و اشتالزایی ۲۰ نفر، احداث و بهسازی کانال آبیاری عمومی شهرستان سراب با اعتبار ۵.۷ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاحی هفته دولت در آذربایجان شرقی است.
همچنین کارخانه تولید خوراک آبزیان در شهرستان جلفا با اعتبار ۱۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۱۶ نفر و نیز سامانه دستگاه ضد تگرگ شهرستان هادیشهر با اعتبار ۱۳.۶ میلیارد ریال از دیگر طرح های افتتاح شده در آذربایجان شرقی است.
انتهای پیام/
۱۴۶ طرح کشاورزی در آذربایجان‌شرقی افتتاح شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار