خبر/

بازدید سرزده فرهنگی از سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز

1398/08/05 - 11:34 - کد خبر: 4971 نسخه چاپی

نصر: محمد حسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با حضور سرزده در سرای ایکی قاپیلی بازار تاریخی تبریز با کسبه این بازار دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش نصر، در بازدید سرزده فرهنگی، از سرای دودری (ایکی قاپلی) تبریز و بررسی مشکلات باقی مانده این مرکز مهم تجاری آسیب دیده با حضور جمعی از مالکان حاضر و نمایندگان و هیئت امنا آنان مقرر شد پیگیری”های جدید صورت گیرد و مشکلات باقیمانده حل شود یکی از اساسی”ترین مسائل، برق و ترانس از کار افتاده موجود بود. در این زمینه با تماسی که با معاونت برق و انرژی وزارت نیرو در محل انجام شد، مقرر گردید ایشان بازدید از سرای داشته باشند و تصمیم قطعی در هفته جاری اتخاذ و متعاقب آن تامین اعتبار شده و اقدامات اجرایی آغاز شود.  پس از جلسه با مسئول برق منطقه بازار تماس گرفته شد و مقرر گردید ایشان هم پیگیری کنند و در آینده نزدیک برق مورد نیاز تامین شود.
ناهماهنگی در ارتباط با تسهیلات پبش بینی شده، با مکاتبه ای که توسط دکتر فرهنگی انجام شد، پیشنهادی به استانداری ارائه گردید که در صورت تصویب آن در استان، این تسهیلات نیز قابل تامین است.
در ارتباط با مبالغ اعلامی هزینه شده در این بخش آسیب دیده بازار مقرر شد پیگیری به عمل آید تا ریز هزینه ها در محل نصب شود تا ابهامات رفع گردد.
آب و فاضلاب نیز  مشکلی داشت که فقط محدود به این سرای نبوده و کل بازار دچار مشکل است و نا هماهنگی هایی با میراث فرهنگی وجود دارد.که مقرر گردید جداگانه پیگیری شود.
 مالکان ایکیلی قاپوسی،  از اقدامات شهرداری در حمل نخاله ها و جابجایی های مربوط به نظافت تقدیر کردند. در حاشیه این بازدید از مظفریه بازار نیز بازدید شد و مقرر شد مشکلاتی که در آنجا هم وجود دارد پیگیری بررسی و حل و فصل شوند. با اقامه نماز جماعت در مسجد مدرسه صادقیه، بازدید به پایان رسید.

انتهای پیام/

بازدید سرزده فرهنگی از سرای ایکی قاپیلی بازار تبریز نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار