معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

فوتی‌های کرونایی در آذربایجان شرقی روزانه به بیش از ۲۵ مورد رسید

1400/06/06 - 09:12 - کد خبر: 49679 نسخه چاپی

نصر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: متاسفانه تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در استان، طی روزهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته و روزانه به بیش از ۲۵ فوتی رسیده است.

به گزارش نصر، دکتر عباسعلی درستی جمعه شب، پنجم شهریورماه، در گفت‌وگوی خبری، با اشاره به روند افزایشی و حاد بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: مجموع بستری‌های کرونایی استان از مرز ۱۸۰۰ مورد گذشته و روزانه بین ۱۰۰۰ تا ۱۱۰۰ بیمار جدید کرونا در استان گزارش می‌شود.
به گزارش ایسنا، وی متذکر شد: شرایط موجود نشان می‌دهد که راه دیگری جز واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای کنترل بیماری وجود ندارد ولی هنوز میزان واکسیناسیون کرونایی کشور به حد مطلوب نرسیده و برخی سویه‌های جدید کرونا، کشف شده‌اند که واکسن هیچ تاثیری بر روی آن‌ها ندارد.
وی در خصوص آخرین وضعیت واکسیناسیون استان نیز گفت: محموله‌های واکسن، دو روز در هفته‌ بین استان‌ها توزیع می‌شود اما هر محموله واکسن، حداکثر در دو روز تزریق شده و به اتمام می‌رسد، در نتیجه در دو روز بعدی، واکسنی برای تزریق نداریم.
درستی افزود: روز پنجشنبه هیچ تزریق واکسنی در استان انجام نگرفته اما از روز جمعه بار دیگر اقدام به تزریق کردیم و فعلا تا سه روز آتی، موجودی برای تداوم واکسیناسیون کرونایی در استان را داریم.
انتهای پیام/
فوتی‌های کرونایی در آذربایجان شرقی روزانه به بیش از ۲۵ مورد رسید خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار