معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه خبر داد:

سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در مراغه

1398/08/05 - 10:56 - کد خبر: 4967 نسخه چاپی

نصر: معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار ویژه مراغه از سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در روستای خانقاه این شهرستان خبر داد.

به گزارش نصر ؛ حمید شکری شامگاه شنبه در جلسه بررسی نحوه این سرمایه گذاری و رفع موانع آن اظهار داشت: بخش خصوصی در راستای این سرمایه گذاری در ۴ حوزه گاوداری، گلخانه، شیلات و بوم گردی در زمینی به مساحت ۳۴ هکتار سرمایه گذاری می کند.

وی افزود: پروژه گاوداری هزار راسی «فری استال» با تولید روزانه ۱۰ تن شیر در زمینی به مساحت ۴.۵ هکتار، پروژه گلخانه هیدروپونیک با تولید ۲ هزار تن محصولات مختلف در زمینی به مساحت ۲۱ هکتار، پروژ شیلات با ظرفیت تولید ۵۰ تن ماهی در زمینی به مساحت ۲.۵ هکتار و پروژه بوم گردی در زمینی به مساحت ۳ هکتار از اهداف سرمایه گذار بخش خصوصی در مراغه است که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ محقق شود.
شکری خاطرنشان کرد: تولید خیار، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای و توت فرنگی از جمله محصولات گلخانه این طرح خواهد بود.
وی اضافه کرد: در صورت اتمام و بهره برداری از این مجموعه زمینه اشتغال برای بیش از ۲۵۰ نفر فراهم خواهد شد.
فرماندار مراغه ادامه داد: تاکنون ۴۰ میلیارد تومان از سوی سرمایه گذار در پروژه گاوداری این طرح هزینه شده و طرح های توسعه ای این طرح در دست اقدام است.

شکری افزود: مجموعه شهرستان از طرح های سرمایه گذاری با اشتغالزایی بالا استقبال می کند و شرایط و امکانات لازم را برای حمایت از سرمایه گذاران فراهم خواهد کرد.
شهرستان مراغه دارای دو بخش سراجو و مرکزی است و با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

انتهای پیام/

سرمایه‌گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی در مراغه نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار