مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی خبر داد:

برگزاری سومین کنگره شعر محرم تبریز در شهریور ماه سال جاری

1400/06/03 - 12:49 - کد خبر: 49570 نسخه چاپی

نصر: مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی از برگزاری سومین کنگره شعر محرم تبریز در شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش نصر، "حامد شب خیز" با اعلام این خبر گفت: کنگره شعر محرم تبریز امسال سومین دوره خود را برگزار می کند، در دوره های  گذشته استقبال گسترده شعرای اهل بیت علیهم السلام از استانهای شمالغرب کشور، دست‌اندرکاران کنگره را در تداوم آن مصمم ساخته است.
وی افزود: هدف از برگزاری کنگره نشر و ترویج فرهنگ نورانی عاشورا و سیره حضرات معصومین با لسان شعر می باشد.
شبخیز ادامه داد: یکی دیگر از اهداف کنگره، پرداختن به وقایع نهضت عاشورا و پیوند دادن آن با وقایع جهان اسلام در عصر حاضر است که در فراخوان کنگره به این نکات اشاره شده است.
مسئول بسیج هنرمندان آذربایجان شرقی ابراز کرد: شاعران عزیز  استانهای شمالغرب کشور آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان می توانند اشعار خود را درباره همه موضوعات عاشورایی ( وقایع، رویدادها، شخصیت ها، حماسه ها و ... ) به دبیرخانه کنگره ارسال نمایند.آنچه برای دبیرخانه کنگره اهمّیت دارد، انعکاس موضوعات روز جهان اسلام با عنایت به اصل « کل ارضٍ کربلا و کل یومٍ عاشورا » در شعر عاشورایی است. بر این مبنا تلفیق موضوعات مهمّی مانند: ( ارزشهای انقلاب اسلامی، استکبار ستیزی، مدافعان حرم،دفاع مقدس، مقاومت شیعیان در یمن، جمهوری آذربایجان، نیجریّه، بحرین، وحدت در پرتو ولایت، سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و.... ) با وقایع و رویدادهای عاشورایی مورد نظر خاص کنگره می باشد.
وی در پایان به شرایط شرکت در کنگره اشاره کردو گفت: با پیشنهاد و نظر اساتید عرصه شعر آیینی، اشعار شاعران جوان مورد توجّه خاص کنگره می باشد و حداکثر تعداد آثار ارسالی توسط هر شاعر 5 قطعه شعر در قالبهای مختلف می باشدو شاعران عزیز می توانند تا پایان روز ۲۲ شهریور ماه سال جاری اشعار خود را  به شماره همراه 09143320179 از طریق تمامی پیام رسان های فضای مجازی ایتاَ، سروش و....ارسال و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های: 09355388063- 04133292140-04133305794  تماس پیدا بکنند.
انتهای پیام/
برگزاری سومین کنگره شعر محرم تبریز در شهریور ماه سال جاری سحر مغفرت

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار