خبر/

پوستر اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در تبریز رونمایی شد

1400/06/02 - 13:26 - کد خبر: 49516 نسخه چاپی

نصر: پوستر هجدمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار آذربایجان‌شرقی در تبریز رونمایی شد.

به گزارش نصر، نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز روز سه شنبه در آیین رونمایی از این پوستر گفت: برگزاری این همایش افتخاری برای این استان می باشد که اگر در ایام غیرکرونایی قرار داشتیم مراسم بسیار با عظمت و بزرگی با حضور مداحان از سراسر کشور برگزار می شد.
حجت الاسلام محمدعلی آل هاشم افزود: پیرغلامان امام حسین عمر پربرکت خود را در مکتب قرآن و عترت سپری کرده اند و در راستای اشاعه فرهنگ عاشورایی و به عنوان مبلغان این فرهنگ در چند دهه گذشته فعالیت های بسیار ارزشمندی انجام داده اند.
وی گفت: رسانه ملی باید نقش پیرغلامان حسینی را در جامعه تبیین کنند و برای معرفی این عزیزان برنامه های خاص تهیه کند.
استاندار آذربایجان‌شرقی نیز گفت: تبریز پایتخت تشیع و دیار عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است و این اجلاس باید در شان و جایگاه استان برگزار شود.
محمدرضا پورمحمدی افزود: این اجلاس قرار بود ۲ سال پیش در تبریز برگزار شود که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد و امسال نیز با وجود محدودیت ها تلاش می کنیم همایشی در خور شأن درگاه باعظمت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) برگزار شود.
وی با قدردانی از هیات مذهبی و خادمین حسینی استان، اظهار داشت: نگرانی ها از بابت شیوع کرونا وجود داشته و دارد که خوشبختانه عزاداری های محرم امسال با رعایت دستورالعلمل های بهداشتی برگزار شد.
پورمحمدی با تأکید بر اینکه همه ما خادم آستان حسینی هستیم و از هیچ تلاشی برای خدمت در این راه دریغ نمی‌کنیم، ادامه داد: تمامی دستگاه‌ها و سازمان‌های استان برای برگزاری باشکوه این رویداد فرهنگی و مذهبی در استان تلاش می کنند.
مدیرکل صدا و سیما آذربایجان شری نیز در این آیین گفت: مراسم افتتاحیه هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی ۲۳ شهریور ماه مصادف با هفت صفر در محوطه مسجد کبود تبریز برگزار می شود.
مرتضی صفری افزود: در حاشیه این اجلاس مراسمی برای به نمایش گذاشتن شیوه برگزاری دستجات عزاداری عجم و شاه حسین گویان تبریز نیز برگزار می شود که تلاش می کنیم این آیین ها را با همکاری میراث فرهنگی ثبت ملی کنیم.
وی گفت: هفت کمیته تخصصی تبلیغات و فضاسازی، علمی و فناوری، فرهنگی و هنری، تشکل های دینی و مردمی، اجرایی و اطلاع رسانی، امنیت و انتظامات و تدارکات و پشتیبانی تشکیل شده است.
به گزارش ایرنا، هجدهمین اجلاسیه بین‌المللی پیرغلامان حسینی ۲۳ شهریور ماه امسال به میزبانی تبریز برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
پوستر اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی در تبریز رونمایی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار