سازمان حمایت اعلام کرد:

قیمت ۵۳ کالای پرمصرف کاهشی شد

1398/08/04 - 15:29 - کد خبر: 4944 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در پی بررسی روند تغییرات قیمت ۱۰۰ قلم کالای ضروری و اساسی در ۲۴ مهرماه امسال، قیمت ۵۳ قلم کالای پرمصرف روند کاهشی داشته است.

به گزارش نصر به نقل از ایسنا، مهرداد ایزدی با اشاره به رصد روزانه و مستمر ۱۰۰ قلم کالای پرمصرف و اساسی بیان کرد: نتایج این رصد در بیست و چهارم مهرماه امسال نشان می”دهد در ۶ گروه کالایی منجمله کالاهای اساسی و مواد غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، کاغذ، لوازم مصرفی خودرو، مصالح ساختمانی و ۵۳ قلم کالا نسبت به میانگین ماه گذشته روند کاهشی داشته که بیشترین کاهش قیمت به ترتیب به سیب”زمینی با ۳۴.۳ درصد، گوجه فرنگی با ۱۰.۴ درصد و موز با ۸.۶ درصد اختصاص دارد.

وی افزود: شواهد نشان می”دهد که در این بازه زمانی کالاهایی همچون رب گوجه”فرنگی، کاغذ چاپ، گوساله و گوسفند زنده، گوشت گوسفندی و گوشت گوساله مخلوط، دو نوع روغن، کاغذ روزنامه وارداتی، مرغ زنده و گوشت مرغ، لوازم خانگی از قبیل لباسشویی و تلویزیون از کاهش محسوس قیمت برخوردار بوده”اند.

به گفته مدیرکل دفتر مطالعات و برنامه”ریزی سازمان حمایت مصرف”کنندگان و تولیدکنندگان، از بین ۱۰۰ قلم کالا؛ ۱۸ قلم کالا شامل برنج داخلی، برخی حبوبات، سیمان و لاستیک پژویی افزایش بین صفر تا یک درصدی داشته”اند.

ایزدی اضافه کرد: البته در مقابل نیز قیمت ۲۹ قلم کالا همچون خیار رسمی، تخم”مرغ، جوجه یکروزه و انواع تیرآهن ۱۴، ۱۶ و ۱۸؛ افزایش بیش از یک درصد داشته”اند که تنها ۶ قلم از آنها افزایش بیش از ۵ درصد داشته”اند.

وی تغییر فصل را عامل برخی از این افزایش ها دانست و تصریح کرد: کماکان پیگیری”ها و اقدامات لازم به منظور ثبات و حتی کاهش قیمت این کالاها در دستور کار قرار دارد و پیش”بینی ما این است که با توجه به برنامه”ریزی”های که در این حوزه انجام داده”ایم، در آینده شاهد نتایج این اقدامات و کاهش قیمت”ها در بازار باشیم.

انتهای پیام/

قیمت ۵۳ کالای پرمصرف کاهشی شد نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار