دبیر شورای عالی امنیت ملی:

تداوم سیاست‌های تنش‌زای آمریکا عواقب خطرناکی برای منطقه و جهان دارد

1400/05/31 - 21:16 - کد خبر: 49437 نسخه چاپی

نصر: دبیر شورای عالی امنیت ملی وارد کردن رژیم صهیونیستی در ساز وکار سنتکام را قرینه‌ای جدی در ادامه سیاست‌های ناامن‌ساز آمریکا ارزیابی کرد و گفت: تداوم سیاست‌های تنش‌زای آمریکا عواقب فوق العاده خطرناکی برای منطقه و جهان دارد.

به گزارش نصر، «موتگی توشی‌میتسو» وزیر امور خارجه ژاپن که به تهران سفر کرده است پیش از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌ وگو کرد.
در این دیدار شمخانی با اشاره به سوابق طولانی روابط میان دو کشور بر ضرورت گسترش کیفی مناسبات فی مابین بدون دخالت و تاثیر پذیری از طرف ثالث تاکید کرد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: ظرفیت‌های فراوانی برای ارتقاء سطح روابط دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی وجود دارد که شایسته ریل‌گذاری جدید در تعامل با دولت جدید ایران است.  
شمخانی، حفظ امنیت آبراه‌های بین المللی را از راهبردهای اصلی جمهوری اسلامی ایران برشمرد و حضور نیروهای بیگانه در خلیج فارس را مخل ثبات و امنیت پایدار در این منطقه دانست.
وی، وارد کردن رژیم جعلی صهیونیستی در ساز وکار سنتکام را قرینه‌ای جدی در تدوام سیاست‌های ناامن‌ساز آمریکا ارزیابی کرد و افزود: استمرار این سیاست تنش‌زا تبعات فوق‌العاده خطرناکی برای امنیت و ثبات منطقه‌ای و جهانی خواهد داشت.
دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین رویکردهای کشورمان درخصوص برجام، نقض تعهدات و خروج غیر مسئولانه آمریکا از برجام و تداوم سیاست‌های ترامپ توسط دولت بایدن را عامل اصلی شرایط کنونی عنوان کرد و تصریح کرد: راه برون رفت از بن‌بست ایجاد شده توسط آمریکا، تامین حقوق حقه ملت ایران است.
برای احیای برجام آمریکا باید دست از زیاده خواهی بر دارد
در این دیدار موتگی توشیمیتسو وزیر امور خارجه ژاپن نیز با ابراز علاقه دولت این کشور به ارتقای سطح مناسبات میان توکیو و تهران، اظهار امیدواری کرد؛ روابط دوکشور با روی کار آمدن دولت جدید در تهران بیش از پیش گسترش یابد.
وزیر امور خارجه ژاپن با اشاره به اهمیت برجام به عنوان یک توافق بین‌المللی تصریح کرد: برای احیای برجام آمریکا باید دست از زیاده خواهی بردارد.
وی همچنین بر ضرورت افزایش همکاری‌های دو کشور درخصوص مبارزه با بیماری کرونا و تبادل تجربیات تاکید کرد.
انتهای پیام/
 تداوم سیاست‌های تنش‌زای آمریکا عواقب خطرناکی برای منطقه و جهان دارد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار