مداحان آذربایجان(۶)/

سید جواد ذاکر، ذوب در حسین(ع) بود

1400/05/30 - 10:54 - کد خبر: 49330 نسخه چاپی

نصر: سید جواد خلوص نیت عجیبی داشت، بسیار فروتن و متواضع بود و به تهمت ها و افتراهایی که به وی نسبت داده می شد جوابی نمی داد و از غیبت و تهمت زدن به دیگران دوری می‌جست.

به گزارش نصر، نامش را سید محمد جواد نهادند، پدر سید محمد جواد میر حبیب ذاکر نام داشت که وی از مداحان با اخلاص شهرستان خوی بود.
مادر وی که زنی مومنه و از سادات بود در همان دوران کودکی سید محمد جواد دار فانی را وداع گفت و سید محمد جواد از دوران کودکی از مهر مادری بی نصیب بود.
وی تا پایان دوران تحصیلی متوسطه در خوی بود و مداحی که در ریشه خاندان وی ریشه داشت را هم ادامه داد.
بعد از پایان تحصیلات برای کسب علوم حوزوی راهی قم شد و در مدرسه علمیه رضویه مشغول به تحصیل شد و مداحی را نیز ادامه داد.
سید محمد جواد پرچم دار سبک های جدیدی از مداحی بود که بسیاری از مردم على الخصوص جوانان را به سوی هیئت ها می کشاند حتی جوانانی که تا قبل از آن انسی با هیئت ها نداشتند.
خیلی سریع نام سید ذاکر بر سر زبان ها افتاد و در دل خیلی از دوستدارانش جای گرفت.
سید به دارالمومنین کاشان رفت از آنجا به اصفهان و بعد از مدتی مجددا به کاشان بازگشت و گاه گداری در قم هم مداحی می‌کرد، ضمن اینکه سید بعد از ازدواج در قم و در شهرک قدس در منزلی اجاره ای سکونت داشت.
سید جواد خلوص نیت عجیبی داشت، بسیار فروتن و متواضع بود و به تهمت ها و افترهایی که به وی نسبت داده می شد جوابی نمی داد و از غیبت و تهمت زدن به دیگران دوری می‌جست.
نزدیک به یک سال پیش میرحبیب ذاکر پدر سید محمدجواد به دیار باقی شتافت و برای آخرین بار سید برای شرکت در مراسمات ترحیم پدر به خوی رفت.  این آخرین حضور وی در زادگاهش بود، زیرا خیلی سریع علایم بیماری سرطان در وی هویدا شد.
بعد از سپری کردن دوران شیمی درمانی برای اولین بار سید در روز عید غدیر در هیئت جنت الحسین (ع)حضور پیدا کرد و آخرین حضور وی روز ۲۸و ۲۹ صفر در سال ٨۴ در مشهد مقدس و در حضور هیئت زنجانی ها بود.
بیماری سید به اوج رسید و وی در اوایل خرداد ماه ١٣٨۵ در اثر از کار افتادن سلول های مغز در کما فرو رفت وبعداز حدود ۴۰روز در ساعت ۲ بامداد شانزدهم تیر ماه ۱۳۸۵به دیدار معبودش شتافت.
پیکر زند یاد ذاکر درمقابل حرم حضرت معصومه (س) و در قبرستان (نو)و در کنارقبر رسول ترک ارام گرفت.
سید جواد ذاکر حق عظیمی بر جوانان علاقه مند به اهل بیت دارد.
یاد و نامش گرامی و راهش پر رهرو باد و با اربابش امام حسین (ع) محشور باد.
انتهای پیام/
 سید جواد ذاکر، ذوب در حسین(ع) بود نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار