قربانیان کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت

1400/05/28 - 23:12 - کد خبر: 49304 نسخه چاپی

نصر: تعداد قربانیان ویروس کرونا با جان باختن ۵۶۴ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، از ابتدای شیوع این ویروس در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت.

به گزارش نصر، بنابر اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،  از دیروز- چهارشنبه- تا امروز ۲۸ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۱ هزار و ۲۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که چهار هزار و ۶۰۳ نفر از آن ها بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به چهار میلیون و ۵۸۷ هزار و ۶۸۳ نفر رسید.
متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۰۰ هزار و ۲۵۵ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۸۴۰ هزار و ۵۶۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند و  هفت هزار و ۵۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۲۷ میلیون و ۵۷۹ هزار و ۶۵۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است و ۱۶ میلیون و ۲۵۴ هزار و ۲۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و پنج میلیون و ۲۳۶ هزار و ۴۲۳ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۲۱ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۷۰۵ دُز رسید.
افراد واجد شرایط برای تزریق واکسن باید در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام کنند.
در حال حاضر ۳۵۹ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۵۹ شهر در وضعیت نارنجی، ۳۰ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.
انتهای پیام/
قربانیان کرونا در ایران از مرز ۱۰۰ هزار نفر گذشت خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار