مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی:

آزادگان میهن، صبورتر از سنگ صبور بودند

1400/05/25 - 15:42 - کد خبر: 49194 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان شرقی گفت: آزادگان میهن، صبورتر از سنگ صبور بودند.

به گزارش نصر، سردار سرتیپ دوم پاسدار اصغر عباسقلی‌زاده روز دوشنبه، ۲۵ مردادماه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با گرامیداشت ۲۶ مردادماه، سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، اظهار کرد: ۲۶ مرداد سال ۱۳۶۹، روز بزرگی در تاریخ کشور بوده و در این روز، جمهوری اسلامی ایران توانست با سربلندی، رزمندگانی که مجاهدانه از دین و شرف دفاع کرده بودند را به وطن بازگرداند.
وی خاطرنشان کرد: آزادگان از قید نفس و نفسانیات و همه‌جا و همه‌کس بریده و به خدا پیوسته بودند. آن‌ها را می‌توان جزو مومن‌ترین انسان‌های روی زمین دانست زیرا این افراد با ایمان راسخ خود در برابر همه فشارهای جسمی و روحی دشمنان ایستاده و از شکنجه‌های مزدوران بعثی هراسی به خود راه ندادند.
وی با بیان این‌که آزادگان، راه سیدالشهدا (ع) را در اردوگاه‌های رژیم بعثی ادامه دادند، گفت: این اسوه‌های صبر و مقاومت همه‌ روزه در اردوگاه‌های رژیم بعثی شکنجه می‌شدند اما با پیروی از امام حسین (ع) هیچ‌گاه به خواسته‌های دشمن تن نداده و تسلیم ذلت نشدند.
سردار عباسقلی‌زاده، آزادگان را سرمایه عظیمی برای ادامه آرمان‌ها و اهداف حضرت امام خمینی (ره) و شهیدان والامقام معرفی کرد و گفت: آزادگان در دوران اسارت خود با روحیه ایستادگی و دلاوری و پایداری، از کیان و شرافت انقلاب اسلامی دفاع کرده و بهترین معنای واژگان «صبر» و «مقاومت» هستند.
انتهای پیام/
آزادگان میهن، صبورتر از سنگ صبور بودند خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار