استاندار زنجان؛

دستور جلسات به صورت کارشناسی شده مطرح شود

1398/08/04 - 13:18 - کد خبر: 4919 نسخه چاپی

نصر: استاندار زنجان گفت: از مطرح شدن دستور جلسات کارشناسی نشده در جلسات باید پرهیز و دستوراتی مطرح شود که نیاز به چکش‌کاری نداشته و اعضای جلسه برای بهتر انجام شدن آن نظر دهند.

فتح”الله حقیقی امروز در جلسه شورای مسکن استان زنجان افزود: قبل از برگزاری جلسه رسمی باید موانع و مشکلات مربوط به دستور جلسات در کمیته”ها و کارگروه”های تخصصی مرتفع شود تا قابلیت اجرایی داشته باشد.

وی با بیان اینکه مصوبات در صورت طرح دستورات غیرکارشناسی، عملیاتی نمی”شوند، تصریح کرد: در این صورت، نتیجه”ای حاصل نشده و به جمع”بندی مناسبی نمی”رسیم.

حقیقی با بیان اینکه مردم، انتظار حل مشکلات و گره”گشایی از مسئولان را دارند، اظهار داشت: این مهم وقتی محقق می”شود که دستورات قبل از برگزاری جلسه، کارشناسی شده و در جلسه رسمی برای اجرا شدن یا نشدن آن بحث نشود بلکه برای هرچه بهتر اجرایی شدن آن نظر داده شود و موفقیت اقدامات شورای مسکن نیز در گرو این مساله است.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه نمی”خواهیم چیزی را به زور، تصویب و اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: نمی”خواهیم کار غیرقانونی انجام دهیم اما یا باید قبل از برگزاری جلسه رسمی با دفاعیات لازم از تصویب موضوع، جلوگیری شود یا اینکه مصوبات باید به طور کامل اجرایی شوند.

وی افزود: اگر موضوعی به صورت غیرقانونی مصوب می”شود، رسانه”ها انعکاس دهند تا مردم نیز در جریان باشند.

حقیقی تصریح کرد: به عنوان نماینده عالی دولت و امین نظام در استان، اجازه نمی”دهم کسی کار غیرقانونی انجام دهد.

استاندار زنجان، ساخت مسکن را یکی از مصداق”های مهم اقتصاد مقاومتی و کمک به رونق تولید خواند و گفت: توسعه مسکن، موضوع مهمی بوده و نیاز به جلسات کارشناسی زیادی دارد.

وی اظهار داشت: برای استفاده از تمام ظرفیت”های بومی استان و شنیدن نظرات آن”ها از افراد مجرب، بخش خصوصی، سازمان”های مردم”نهاد و چهره”های دانشگاهی نیز به این جلسات دعوت شوند.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص هزینه”های دریافتی شهرداری بابت صدور پروانه ساختمانی، خاطرنشان کرد: متوسط این قیمت در کشور به نسبت مناطق مختلف شهر، احصا شود و هزینه”های دریافتی در زنجان نباید بالاتر از متوسط کشوری باشد.

وی گفت: برای موضوعات مختلف باید یک بار تصمیم گرفته و مصوبات، اجرا شوند تا مردم در آرامش باشند، خدمات بهتر ارائه شده و قانون نیز اجرا شود.

حقیقی با بیان اینکه خدمت به مردم به”خصوص قشر محروم جامعه، لذت و ارزش بالایی دارد، افزود: قانون این اجازه را می”دهد که از مسیر آن، اقداماتی برای اقشار محروم و طبقه پایین جامعه انجام دهیم و آنچه به نفع مردم انجام شود، نهایت لذت برای مسئولان است.

انتهای پیام/

دستور جلسات به صورت کارشناسی شده مطرح شود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار