رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی:

سه شهر آذربایجان‌غربی در شرایط سیاه کرونایی قرار گرفت

1400/05/24 - 08:10 - کد خبر: 49069 نسخه چاپی

نصر: رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: سه شهر ارومیه، خوی و چایپاره در این استان در وضعیت سیاه کرونایی قرار گرفتند.

به گزارش نصر، جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گویی با بیان اینکه هم اکنون در داخل موج پنجم کرونا قرار داریم، اظهار داشت: بیش از یک هزار و ۵۴۵ نفر به دلیل مشکلات تنفسی مشکوک به کرونا در آذربایجان‌غربی بستری است که ۷۵۳ نفر از این تعداد به احتمال بسیار زیاد درگیر ویروس دلتای کرونا هستند.
وی با بیان اینکه ۲۶۸ نفر در آذربایجان‌غربی به دلیل مشکلات حاد تنفسی در آی سی یو بستری هستند، افزود: وضعیت ۳۹ نفر  ای شهروندان در این استان وخیم گزارش شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه ارومیه کانون انتشار ویروس دلتا کرونا در استان است، گفت: فوتی‌های استان طی چهار روز گذشته ۲ رقمی شده است.
ظرفیت بیمارستان‌های دولتی تکمیل شد
وی با اشاره به اینکه ظرفیت بیمارستان‌های دولتی تکمیل شده است، اظهار داشت: پیش بینی ها نشان می دهد که در هفته آینده وضعیت وخیم تری در آذربایجان غربی خواهیم داشت؛ در همین راستا بیمارستان‌ها موظف شدند از بستری بیماران غیر ضروری امتناع و بیمارستان‌های خصوصی نیز تمامی ظرفیت خود را به بخش پذیرش بیماران کرونایی اختصاص دهند.
وی افزود: برنامه ریزی شده تا ظرفیت بیمارستان‌های دولتی که هم اینک تکمیل شده طبق اقدامات در حال انجام، افزایش پیدا کند.
آقازاده با اشاره به اینکه در آذربایجان‌غربی توان تزریق روزانه بیش از ۲۴ هزار دز واکسن کرونا را داریم، گفت: ارتش نیز در همین راستا وارد عمل شده و میزان ظرفیت تزریق واکسن تا روزانه ۳۰ هزار دز افزایش یافته است؛ البته باید واکسن مورد نیاز نیز تامین تا این مقدار واکسن تزریق شود.
وی ادامه داد: رییس جمهوری قول تامین واکسن را داده که امیدواریم روند واکسیناسیون در آذربایجان غربی افزایش یابد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی همچنین با مناسب ارزیابی کردن تعطیلی پنج روزه اعلام شده، گفت: امید است طی چند روز تعطیلی مردم نیز همکاری لازم را داشته باشند.
وی همچنین خاطر نشان کرد که عزاداری در فضای بسته به طور کلی ممنوع است و عزاداران حسینی باید پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.
به گزارش ایرنا، روند مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی خیز به شدت صعودی دارد.
انتهای پیام/
 سه شهر آذربایجان‌غربی در شرایط سیاه کرونایی قرار گرفت نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار