عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی:

ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی طی ۲۵ سال گذشته تغییری نکرده است

1400/05/23 - 11:31 - کد خبر: 49034 نسخه چاپی

نصر: عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تعداد دانشجویانی که ۲۵ سال پیش در پزشکی جذب شده‌اند همان تعدادی است که در ۳ الی ۴ سال اخیر جذب شده‌اند.

به گزارش نصر، منصور کبگانیان درباره اختصاص ۳۰ درصد ظرفیت پزشکی به پذیرش از لیسانس با بیان اینکه در این موضوع به اتفاق نظر جامعی نرسیده‌ایم، خطاب به پزشکان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی گفت: باید به پزشکان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تأکید کرد دید حوزه پزشکی را وسیع‌تر کنند؛ تعداد بسیار زیادی از نخبگان کشور به رشته‌های پزشکی علاقه‌مند هستند. ولی این مجموعه محدود نگاه داشته شده است.
وی ادامه داد: در این مورد اختلاف نظر وجود دارد، اساتید فرهنگستان علوم پزشکی در خصوص اختصاص ظرفیت به دوره‌های پذیرش از لیسانس در پزشکی نامه نوشته‌اند و ما آنها را دعوت کرده تا در شورای عالی انقلاب فرهنگی در این با ره بحث و بررسی بیشتری داشته باشیم. حق نخبگان کشور است که در رشته‌ای که به آن علاقمند هستند تحصیل کنند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تعداد دانشجویانی که ۲۵ سال پیش در پزشکی جذب شده‌اند همان تعدادی است که در ۳ الی ۴ سال اخیر جذب شده‌اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی در سال ۱۳۶۷ حدود ۴ هزار و ۶۵۰ نفر بوده که در سال ۱۳۹۰ نیز علی‌رغم افزایش تعداد تخت‌های بیمارستانی، اساتید علوم پزشکی و دانشکده‌های مرتبط، میزان پذیرش در این رشته‌ها همین حدود بوده است.
به گزارش مهر، موضوع پذیرش پزشکی از دوره کارشناسی اخیراً برای بررسی بیشتر از دستور کار شورای عالی انقلاب فرهنگی خارج شد.
انتهای پیام/
 ظرفیت پذیرش در رشته‌های پزشکی طی ۲۵ سال گذشته تغییری نکرده است خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار