برای فنی و حرفه‌ای‌ها؛

آزمون کاردانی نظام جدید برگزار شد/ امشب آخرین فرصت بدون آزمون‌ها

1400/05/22 - 15:42 - کد خبر: 49001 نسخه چاپی

نصر: آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ امروز برگزار شد و ثبت نام رشته های بدون آزمون این مقطع تا ساعت ۲۴ امروز ادامه دارد.

به گزارش نصر، آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ برای ۵ کدرشته امتحانی با آزمون شامل الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، حسابداری و تربیت بدنی در صبح روز جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ در ۱۸۸ شهرستان برگزار شد.
دفترچه آزمون شامل سوالات دروس عمومی، پایه و تخصصی (در مجموع ۱۶۰ سوال) بود و متقاضیان باید در مدت ۲۱۰ دقیقه به سوالات پاسخ می‌دادند. تمامی دفترچه‌های سوال آزمون متقاضیان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر متقاضی بر روی جلد دفترچه آزمون درج شده است.
همچنین ثبت نام و انتخاب رشته برای ۳۰ رشته بدون آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ امشب ۲۲ مرداد به پایان می‌رسد.
در ۳۰ کدرشته شامل الکترونیک، ساخت و تولید، صنایع فلزی، تاسیسات مکانیکی، صنایع چوب و مبلمان، چاپ، عمران، معماری، صنایع شیمیایی، صنایع نساجی، متالورژی، سرامیک، معدن، علوم دریایی، امور اداری، تربیت کودک و مدیریت خانواده، طراحی و دوخت، گرافیک، نقاشی، امور دامی، امور زراعی و باغی، ماشین‌های کشاورزی، صنایع غذایی، هتلداری و گردشگری، حمل و نقل، مکاترونیک، پویانمایی، معماری داخلی، صنایع دستی و انرژی تجدیدپذیر خورشیدی آزمون برگزار نخواهد شد.
پذیرش دانشجو در این رشته‌ها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کل دیپلم) صورت می‌گیرد.
متقاضیان گزینش در رشته‌های بدون آزمون می‌توانند جهت مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی و کد رشته محل‌های انتخابی خود تا ساعت ۲۴ امروز ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی: www.sanjesh.org (قسمت ویرایش اطلاعات) نسبت به مشاهده و ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.
به متقاضیان سال آخر شاخه‌های فنی و حرفه‌ای، کاردانش و نظام جدید ۶-۳-۳ که تا پایان شهریور ماه سال جاری ۳۱ شهریورماه ۱۴۰۰ موفق به اخذ گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه خود نمی‌شوند توصیه می‌شود نسبت به حذف کدرشته محل‌های انتخابی خود که فقط در مهرماه پذیرش دارند از طریق سایت سازمان سنجش و قسمت ویرایش اطلاعات اقدام کنند.
در غیر این صورت چنانچه افراد در ردیف پذیرفته شدگان این قبیل رشته‌ها قرار گیرند، از آنان ثبت نام به عمل نخواهد آمد و هیچ‌گونه تقاضایی پذیرفته نخواهد شد.
نیمسال پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های مندرج در دفترچه راهنما ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیرانتفاعی سال ۱۴۰۰ براساس امکانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، است.
به متقاضیانی که احتمال می‌دهند تا پایان شهریور ماه سال ۱۴۰۰ موفق به اخذ مدرک دیپلم نمی‌شوند، مؤکداً توصیه می‌شود کدرشته محل‌هایی را که نوبت پذیرش آنها نیمسال دوم (بهمن ماه) است را انتخاب کنند.
هر متقاضی منحصراً مجاز است که یکی از مجموعه‌های ثبت نامی متناسب با دیپلم خود را منطبق با دفترچه راهنما انتخاب کند. متقاضیانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود در آزمون ثبت نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شود قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند باطل شده و حق هیچ‌گونه ادعایی را نخواهند داشت.
متقاضیانی که هم اکنون علاقمند به گزینش در رشته‌های موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هستند لازم است پس از اطمینان از پذیرش این موسسات در رشته امتحانی خود با ورود به بخش ویرایش اطلاعات و خرید کارت اعتباری بوسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال باشد، با پرداخت مبلغ ۱۳۷ هزار ریال به عنوان وجه اعلام علاقمندی اقدام کنند.
کدرشته محل‌های حذف شده و جدید علاوه بر رشته‌های تحصیلی مندرج در دفترچه راهنما و اصلاح آدرس برخی از موسسات آموزش عالی در اطلاعیه ۱۸ مرداد در سایت سازمان سنجش قرار دارد و افراد متقاضی رشته‌های بدون آزمون با توجه به اصلاحیه‌ها، نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
انتهای پیام/
آزمون کاردانی نظام جدید برگزار شد/ امشب آخرین فرصت بدون آزمون‌ها خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار