فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا در گفتگو با «نصر» خبر داد؛

آماده باش ارتش علیه ویروس کرونا/ همه امکانات بهداشتی و درمانی ارتش علیه ویروس کرونا به کار می رود

1400/05/21 - 16:21 - کد خبر: 48976 نسخه چاپی

نصر: فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا با اشاره به پیک پنجم شیوع ویروس کرونا، گفت: ارتش در استان های بحرانی در شیوع کرونا دوباره ورود کرد و امروز هم بنا به دستور فرمانده کل قوا، تمام امکانات درمانی ارتش از جمله کادر درمان، بیمارستان های منطقه ای تبریز، ارومیه و مراغه و همچنین تخت های نقاهتگاهی و بیمارستان های صحرایی ارتش تا دو هزار تخت درمانی برای کمک به مدیریت درمان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همه ظرفیت وارد عمل شدند.

به گزارش نصر، امیر سرتیپ علی حاجیلو، با اشاره به دستور روز گذشته فرماندهی کل قوا به نیروی های مسلح برای ورود به عرصه کنترل بیماری کویید19، افزود: قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران همزمان با سایر یگان های نیروی زمینی در سراسر کشور، همزمان با شیوع کرونا فعالیت های خود را با تشکیل قرارگاه مبارزه با ویروس کرونا برای مبارزه با کرونا با انجام اقداماتی مانند ضدعفونی اماکن عمومی آغاز کردند.
 
وی افزود: نیروهای ارتش به مرور حمایت از اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا را در قالب رزمایش مواسات و همدلی با جمع آوری و ارائه کمک های مومنانه را در دستور کار قرار دادند و در مرحله اول در رژه 29 فروردین ماه 99، 160 دستگاه خودروی تاکتیکی حامل کمک های همدلانه همرزمان ارتش در شهرستان های مختلف توزیع کردند.
 
امیر سرتیپ حاجیلو ادامه داد: در ادامه با شدیدتر شدن وضعیت شیوع کرونا، امکانات یگان های بهداشت و درمان و یگان های جنگ نوین در پشتیبانی از طرح های سیستم درمانی کشور اضافه شدند و بیمارستان منطقه ای ارتش در تبریز به عنوان بیمارستان مرجع، پذیرای بیماران کرونایی شد و در همه شهرستان ها هم امکانات بهداشتی، درمانی و آمبولانس های ارتش در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت.
 
وی گفت: ما در استان های شمالغرب کشور 1800 تخت نقاهتگاهی ایجاد کردیم و این امکانات با تجهیزات کامل مراقبتی و درمانی در خدمت قرار گرفت و همزمان 2000 تخت نقاهتگاهی در تهران و در کمترین زمان ایجاد شد که در دنیا بی نظیر بود.
 
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با اشاره به پیک جدید شیوع کرونا افزود: ارتش در اقدامی جدید سه بیمارستان جدید و ثابت حاد تنفسی در زاهدان، زابل و اصفهان با کادر درمانی متخصص در کمتر از چهار روز احداث و تجهیز شد و در اختیار بیماران کرونایی و در حمایت از طرح های بهداشت و درمان کشور قرار گرفت.
 
امیر سرتیپ حاجیلو ادامه داد: ارتش در استان های بحرانی در شیوع کرونا دوباره ورود کرد و امروز هم بنا به دستور فرمانده کل قوا، تمام امکانات درمانی ارتش از جمله کادر درمان، بیمارستان های منطقه ای تبریز، ارومیه و مراغه و همچنین تخت های نقاهتگاهی و بیمارستان های صحرایی ارتش تا دو هزار تخت درمانی برای کمک به مدیریت درمان و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا با همه ظرفیت وارد عمل شدند.
 
وی افزود: ارتش تمامی امکانات خود را برای واکسیناسیون عمومی مردم در شهرهای مختلف را در اختیار وزارت بهداشت و طرح های بهداشتی و درمانی کشور قرار می دهد تا روند واکسیناسیون سرعت بیشتری بگیرد.
 
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب نزاجا در پایان تاکید کرد: ارتش با حداکثر امکانات نفرات و تجهیزات خود در اختیار سلامت مردم قرار دارد.
 
انتهای پیام/
آماده باش ارتش علیه ویروس کرونا/ همه امکانات بهداشتی و درمانی ارتش علیه ویروس کرونا به کار می رود محمد سهرابی

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار