قطعی‌های مکرر و بی‌برنامه برق و مدیران دوران برزخی/ قطعی‌های گسترده برق معنی‌دار است!

1400/05/21 - 09:16 - کد خبر: 48927 نسخه چاپی

نصر: نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، قطعی‌های مکرر و بی‌برنامه برق را حاصل شرایط برزخی تغییر دولت دانست و گفت: واقعا بلاتکلیف مانده‌ایم و نمی‌دانیم چه کسی را مسوول این شرایط بدانیم و درد خود را به چه کسی بگوییم؟!

به گزارش نصر، احمد علیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار اظهار کرد: از وزارت نیرو درخواست کرده‌ایم برنامه قطعی برق را در کشور اعلام کنند اما مشکل اینجاست که در یک دوره برزخی قرار گرفته‌ایم و دولت قبلی مسوولیت را ترک کرده و دولت جدید هم هنوز به طور کامل مستقر نشده است.
وی افزود: در تیرماه که هوا گرمتر بود وقتی دادستان تهدید کرد که با موضوع قطعی برق برخورد خواهد کرد، به نظر می‌رسید مسئله حل شده است‌ اما بلافاصله بعد از اینکه دوره دولت دوازدهم به اتمام رسید و آقای روحانی قدرت را ترک کرد، مجددا موضوع قطعی برق شروع شد که این اتفاقات معنی‌دار است!
بیگی متذکر شد: موضوع بسیار ناراحت‌کننده این است که برنامه قطعی برق را اعلام نمی‌شود؛ واحدهای صنعتی فعال اگر مطلع باشند که در چه ساعتی با قطعی برق مواجه خواهند شد، ماشین‌آلات خود را در این ساعات راه‌اندازی نمی‎‌کنند.
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو توضیح داد: بسیاری از دستگاه‌ها وقتی با قطعی ناگهانی برق مواجه می‌شوند از مدار خارج شده و شاهد هستیم مواد اولیه بسیاری از کارخانجات از بین می ‌رود؛ این موضوعات قابل تامل هستند.
استاندار پیشین آذربایجان‌شرقی، ادامه داد: قصد ندارم نمک روی زخم‌های مردم بپاشم؛ اما مردم باید بدانند و به خاطر داشته باشند دولت روحانی با چه شرایطی دولت را تحویل داده‌ است!
بیگی خاطرنشان کرد: دولت آینده هنوز به طور کامل مستقر نشده و دولت قبلی هم مسوولیت را ترک کرده است؛ بنابراین در یک شرایط برزخی قرار گرفته‌ایم و واقعا بلاتکلیف مانده‌ایم و نمی‌دانیم چه کسی را مسوول این شرایط بدانیم و با چه کسی برخورد کنیم!!
استاندار پیشین آذربایجان‌شرقی، یادآور شد: با توجه به اینکه قطعی‌های برق مربوط به شبکه سراسری می‌شود، از دست مدیران استانی در این مورد کاری ساخته نیست و نمی‌توان گفت، مدیریت استان در این ارتباط کم‌کاری می‌کند و نقشی به عهده دارد.
وی اضافه کرد: تنها کاری که مسوولان استانی می‌توانند انجام دهند، این است که ساعات قطعی برق را به مردم و صاحبان صنایع اعلام کنند تا آنها هم در این مقاطع از راه‌اندازی ماشین‌آلات خودداری کنند که این کار را هم تازه از همین هفته شروع کرده‌اند و به صاحبان صنایع پیامک می‌فرستند که مثلا در فلان ساعات پیک مصرف دستگاه‌های خود را از مدار خارج کنید.
انتهای پیام/
قطعی‌های مکرر و بی‌برنامه برق و مدیران دوران برزخی/ قطعی‌های گسترده برق معنی‌دار است! خبرگزاری فارس

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار