رئیس مرکز بهداشت استان؛

۶۵ درصد مردم آذربایجان شرقی تا پایان شهریور واکسینه می شوند

1400/05/20 - 09:13 - کد خبر: 48886 نسخه چاپی

نصر: رئیس مرکز بهداشت آذربایجان شرقی گفت: تا پایان شهریور ماه امسال ۶۵ درصد جمیعت بیش از ۴ میلیون نفری این استان علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

به گزارش نصر، عباسعلی درستی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هر روز یک درصد جمعیت استان علیه کرونا واکسینه می شوند، ابراز امیدواری کرد تا پایان شهریور ماه به شرط تامین واکسن جمعیت واکسینه شده آذربایجان شرقی به بیش از ۶۵ درصد برسد و این امر به کنترل بیماری کمک کند.
وی اظهار کرد: تاکنون حدود ۲۷ درصد جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی علیه بیماری کرونا واکسینه شده اند و از امروز در کل استان و در شهرهای بزرگ افراد بالای ۴۷ سال و در شهرهای کوچک افراد بالای ۴۵ سال واکسینه می شوند.
درستی اظهار داشت: واکسیناسیون در روستاهای آذربایجان شرقی نیز برای افراد بالای ۴۰ سال انجام می شود.
وی اضافه کرد: افراد بالای ۱۸ سال که بیماری دیابت دارند و انسولین تزریق می کنند، می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی واکسینه شوند.
درستی با اشاره به روند صعودی شیوع کرونا در آذربایجان شرقی، گفت: شمار بستری های کرونایی استان به مرز یکهزار و ۲۰۰ نفر رسیده  است و هر روز روند افزایش بیماری به خصوص بیماران جدید در حال افزایش است.
به گفته وی روزانه حدود ۹۰۰ نفر بیمار کرونایی جدید در استان مشاهده می شود، اما تعداد فوتی ها افزایش قابل توجهی ندارد.
درستی گفت: با توجه به بستری های بخش های ویژه که در حال افزایش است، انتظار می رود در روزهای آتی آمار فوتی ها نیز بیشتر شود.
انتهای پیام/
۶۵ درصد مردم آذربایجان شرقی تا پایان شهریور واکسینه می شوند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار