سامانه بارشی وارد استان می‌شود:

هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره احتمال وقوع سیلاب

1400/05/19 - 11:44 - کد خبر: 48859 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی نسبت به احتمال وقوع رگبار، رعد و برق، بارش تگرگ و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها در استان از بعد از ظهر امروز سه شنبه هشدار داد.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر از نهادهای مسئول و مردم آذربایجان شرقی درخواست کرد تا با توجه احتمال تشدید بارش‌های موسمی و به تبع آن سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و وقوع آذرخش در ارتفاعات، اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از وقوع هر گونه خسارت احتمالی مد نظر قرار دهند.
وی تاکید کرد: عدم تردد در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب و تحکیم سازه‌های موقت و سست از دیگر توصیه‌های مهم است که باید مردم به آنها توجه کنند.
وی افزود: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک، شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه‌های سست از خطراتی است که در روزهای آینده آذربایجان شرقی را تهدید می‌کند.
هنربر تاکید کرد: شهروندان با توجه به تداوم رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید و بارش تگرگ از ترددهای غیرضروری خودداری و از توقف در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها نیز امتناع کرده و از کوهنوردی نیز خودداری کنند.
انتهای پیام/
هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره احتمال وقوع سیلاب خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار