مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات:

بیش از ۷۰ درصد مدارس آذربایجان‌شرقی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

1400/05/19 - 09:34 - کد خبر: 48840 نسخه چاپی

نصر: مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اهمیت هوشمند سازی مدارس، گفت: بیش از ۷۰ درصد مدارس استان به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش نصر، محمد فرزاد روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مهمترین عرصه هایی که ارتباطات و فناوری اطلاعات باید با اهداف و ماموریت های از پیش تعیین شده وارد شود، هوشمند سازی مدارس است که با اقدامات تمام زیر مجموعه های اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، این هدف در حال تحقق است.
وی افزود: امروزه مهمترین دغدغه‌ نظام آموزشی و پرورشی کشور، ایجاد بستری مناسب جهت رشد و تعالی سرمایه‌های فکری به ویژه کودکان و نوجوانان در جامعه‌ ‌اطلاعاتی است و مدارس به عنوان یکی از مهمترین پایگاه های تعلیم و تربیت در کشور  باید با مجهز شدن به آخرین تکنولوژی های ارتباطی و آموزشی در خدمت تعلیم و تربیت کشور باشند.
فرزاد با اشاره به برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی در نظر دارد، تمام مدارس شهری و روستایی استان را به شبکه ملی اطلاعات متصل سازد که این روند در سال گذشته شدت بیشتری گرفت و امسال نیز ادامه خواهد یافت.
وی افزود: هدف اصلی هوشمند سازی مدارس، آماده سازی نسل آینده کشور برای زندگی در عصر اطلاعاتی و شکوفایی استعدادهای بالقوه دانش آموزان متناسب با علایق و با استفاده آن هاست بر این اساس اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی، بر طبق وظیفه ذاتی خود در آماده کردن این بستر، با انجام هوشمند سازی مدارس شهری و روستایی استان را به شبکه ملی اطلاعات متصل کرده است.
براساس این گزارش، تعداد هشت هزار و ۵۰۰ باب مدرسه در آذربایجان‌شرقی وجود دارد.
انتهای پیام/
بیش از ۷۰ درصد مدارس آذربایجان‌شرقی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار