پزشکیان؛

نمی‌خواهیم دلایل عدم احراز صلاحیت محرمانه باشد، شورای نگهبان شاخص‌ها را اعلام کند

1400/05/18 - 14:03 - کد خبر: 48813 نسخه چاپی

نصر: مسعود پزشکیان در پاسخ به این سوال خبرنگار عصر ایران که "علی لاریجانی خواستار برداشتن مهر محرمانه از نامه دلایل عدم احراز صلاحیتش شده است، آیا برای شما نیز نامه ای از طرف شورا در مورد دلایل عدم احراز صلاحیت‌تان ارسال شده"، گفت: برای من توسط شورای نگهبان نامه ای ارسال نشده است و هنوز هم منتظر اعلام دلایل عدم احراز صلاحیتم توسط شورا هستم، ما نمی‌خواهیم این دلایل محرمانه باشد بلکه آن را برای افکار عمومی اعلام کنند.

به گزارش نصر، مسعود پزشکیان در پاسخ به این سوال خبرنگار که "علی لاریجانی خواستار برداشتن مهر محرمانه از نامه دلایل عدم احراز صلاحیتش شده است، آیا برای شما نیز نامه ای از طرف شورا در مورد دلایل عدم احراز صلاحیت‌تان ارسال شده"، گفت: برای من توسط شورای نگهبان نامه ای ارسال نشده است و هنوز هم منتظر اعلام دلایل عدم احراز صلاحیتم توسط شورا هستم، ما نمی‌خواهیم این دلایل محرمانه باشد بلکه آن را برای افکار عمومی اعلام کنند.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شورای نگهبان شاخص‌های احراز صلاحیت را اعلام کند. حضرت علی(ع) در نامه اش به مالک می فرمایند «اگر مردم به تو شک کردند که قصوری داشتی در صحرا همه آن موارد را به مردم نشان بده»؛ من به شورای نگهبان می گویم اگر من مشکلی دارم آن را به صورت علنی برای مردم بیان کنید تا آنها از آن مطلع شوند.
وی با بیان اینکه این عدم شفافیت مشکلاتی را ایجاد کرده است گفت: مسئله ای که باعث ناراحتی من شده است این نیست که من در انتخابات آمدم یا نیامدم، مسئله این است که چرا ما نمی توانیم حضور حداکثری مردم را در صحنه داشته باشیم و با حذف نیروها، حضور حداکثری را از کشور می گیرند؛ حضور کاندیداهایی که صلاحیت شان احراز نشد می توانست درصدی از جامعه را پای صندوق های رای بیاورد، که این اتفاق نیفتاد.
نایب رئیس مجلس دهم، ادامه داد: ما نه دنبال پست، نه دنبال پول و نه مقام هستیم، اینها نیز نمی توانند از ما چیزی پیدا کنند که آن را عَلَم کنند، من خودم را بهتر از آنها می شناسم، می توانند اَنگ بزنند اما نمی توانند آن مسئله را ثابت کنند؛ حضور کمرنگ مردم در پای صندوق های رای مسئله قابل قبولی نیست.
وی در پاسخ به این سوال که مهمترین دلایل عدم احراز صلاحیت های این دوره چه بوده است گفت: شاید اینها می ترسیدند برخی کاندیداها بیایند و اینها نتوانند رای آنچنانی بیاورند و رییس جمهور شوند، یعنی رای ها شکسته شود و رییس جمهور با رای بسیار پایینی رئیس جمهور شود و شاید اصلا فرد مورد نظرشان ریس جمهور نشود در نتیجه تصمیم گرفتند که اجازه ورود را به این افراد ندهند تا فرد مورد نظرشان با خیال راحتی رئیس جمهور شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ما در پیشگاه خدا و مردم باید مورد اعتماد و قبول باشیم حالا اگر عده‌ای نخواهند آدم را قبول کنند که مشکلی ایجاد نمی‌کند؛ آن چیزی که ما را نگران می کند این است که چرا کاری کردیم که مردم پای صندوق نمی آیند و حضور کمرنگ دارند و آنهایی که می آیند نیز حضورشان برای ادای تکلیف و اعتقادشان است و به خاطر باور به انتخابات پای صندوق نمی آیند.
پزشکیان تصریح کرد: صدها نفر از ما فدای اسلام انقلاب و شهدا بشویم، اما اسلامی که واقعی باشد نه اسلامی که با آن آبروی دین و مذهب را برده ایم.
انتهای پیام/
نمی‌خواهیم دلایل عدم احراز صلاحیت محرمانه باشد، شورای نگهبان شاخص‌ها را اعلام کند خبرگزاری عصرایران

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار