فرماندار شهرستان اسکو؛

گواهی الحاق سهند آذربایجان شرقی به شهرهای سالم جهان صادر شد

1400/05/17 - 17:21 - کد خبر: 48761 نسخه چاپی

نصر: فرماندار شهرستان اسکو اعلام کرد: گواهی الحاق شهر سهند آذربایجان شرقی به شبکه شهرهای سالم جهان صادر شده است.

به گزارش نصر، بابک رضی منش روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: نتیجه ۶ سال تلاش و پیگیری مسئولان شهرستان، مردم سهند و سازمان های مردم نهاد در اجرای برنامه شهر سالم سهند به ثمر نشست و این شهر به عنوان پانزدهمین شهر سالم منطقه مدیترانه شرقی و نخستین شهر جمهوری اسلامی ایران به شبکه شهرهای سالم جهان پیوست.
وی با بیان اینکه پروژه شهر سالم یک رویکرد و یک برنامه جامع و تدوام یک جنبش جهانی برای رسیدن به توسعه سلامت در ابعاد مختلف آن است، خاطرنشان کرد: برنامه شهر سالم سهند از سال ۱۳۹۵ آغاز شده است و به عنوان یک برنامه منسجم، سازمان یافته از رهگذر اقدامات سیاسی، اجتماعی و فرهنگی به منظور رسیدن به شاخص های توسعه و در یک کلمه توسعه پایدار با هدف کاهش فقر و نابرابری، عدالت اجتماعی و افزایش کیفیت زندگی تدوین شده است.
رضی منش با اشاره به اینکه از زمان آغاز برنامه شهر سالم سهند که با مشارکت ۱۸ دستگاه اجرایی، ۶ تشکل مردم نهاد همراه بوده اقدامات سهند به صورت مستمر توسط مسئولان و کارشناسان برجسته سازمان بهداشت جهانی مورد ارزیابی قرار گرفته است، افزود؛ آخرین ارزیابی و جمع بندی اقدامات برنامه شهر سالم سهند در خرداد ماه سال جاری انجام گرفت و خوشبختانه تلاش خستگی ناپذیر تمام عوامل دخیل در برنامه شهر سالم به ثمر نشست و سهند به شبکه شهرهای سالم جهان ملحق شد و افتخاری بزرگ برای کشور  رقم خورد.
فرماندار و ناظر عالی برنامه شهر سالم سهند با اشاره مجدد به صدور گواهی الحاق سهند به جوامع سالم جهان توسط سازمان بهداشت جهانی، افزود: مراسم اعطای گواهی الحاق شهر جدید سهند به عنوان پانزدهمین شهر سالم جهان در روزهای آینده در تهران با حضور وزیر بهداشت و درمان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستان برگزار می شود.
رضی منش با تشریح برنامه های مراسم اعطای گواهی الحاق شهر سهند به جمع شهرهای سالم جهان در محل وزارت بهداشت گفت: مراسم به صورت ویدئو کنفرانس با سازمان بهداشت جهانی آغاز خواهد شد و در این مراسم وزیر بهداشت و درمان کشورمان سخنرانی می کند.
فرماندار شهرستان اسکو خاطرنشان کرد: انتخاب سهند به عنوان شهر سالم نتیجه یک کار جمعی و تلاش همه دست اندرکاران از جمله دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دبیرخانه های علمی و اجرایی، کمیته های تخصصی، سازمان های مردم نهاد و در یک جمله نتیجه همدلی مردم و مسئولان سهند است.
شهر جدید سهند واقع در ۲۰ کیلومتری شمال غرب تبریز و در دامنه کوه سهند یکی از شهرهای آذربایجان شرقی است که با هدف اسکان سرریز جمعیت شهر تبریز تاسیس شده است.
انتهای پیام/
گواهی الحاق سهند آذربایجان شرقی به شهرهای سالم جهان صادر شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار