یک مسئول در دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

واکسیناسیون کرونایی ۲۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی

1400/05/17 - 12:28 - کد خبر: 48726 نسخه چاپی

نصر: رئیس گروه پیشگیری از بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی تبریز از واکسیناسیون کرونایی ۲۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی خبر داد.

به گزارش نصر، دکتر سیمین خیاط زاده شنبه شب ۱۶ مرداد، در گفت‌وگوی خبری، با بیان این‌که واکسیناسیون کرونایی استان با روند خوبی انجام می‌گیرد، گفت: از افرادی که زمان واکسیناسیون آن‌ها فرارسیده است، خواهشمندیم که ابتدا در سامانه salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و منتظر دریافت پیامک زمان و مکان تزریق واکسن خود باشند و سپس به مراکز بهداشت مراجعه کنند.
به گزارش ایسنا، وی افزود: سعی می‌کنیم تا هر نوع واکسنی که به استان می‌رسد را در اسرع وقت به گروه‌های هدف تزریق کنیم. در این راستا روزهایی را داشتیم که در طی ۲۴ ساعت، حتی بالاتر از ۳۰ هزار دوز واکسن کرونا ‌در سطح استان تزریق شده است.
وی با تاکید بر این‌که دریافت واکسن از بروز موارد بدحال بیماری جلوگیری می‌کند، ادامه داد: با بررسی بیمارستان‌های موجود در شهرستان‌هایی با درصد پوشش جمعیتی بالا می‌بینیم که هیچ موردی از بستری شدن افرادی که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده و حتی دو هفته نیز از زمان تزریق دوز دوم آن‌ها می‌گذرد، وجود ندارد.
خیاط زاده در پایان با اشاره به روند افزایشی بیماری کرونا در سطح استان به خصوص شهرهای بزرگی چون تبریز، مراغه، مرند و میانه، اظهار کرد: تعداد بالای موارد مثبت بیماری نشان می‌دهد که اکنون گردش ویروس در بین جمعیت استان بسیار بالا است.
انتهای پیام/
 واکسیناسیون کرونایی ۲۵ درصد از جمعیت بالای ۱۸ سال آذربایجان شرقی خبرگزاری ایسنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار