کارشناس سازمان هواشناسی:

تداوم بارندگی‌های موقت و شدید تا اواسط هفته در برخی استان‌ها

1400/05/16 - 11:23 - کد خبر: 48653 نسخه چاپی

نصر: کارشناس سازمان هواشناسی از ادامه بارندگی‌های موقت و شدید تا اواسط هفته در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: همزمان از امروز دمای هوا در اغلب نقاط کشور با افزایش تدریجی همراه خواهد شد.

به گزارش نصر، «فریبا گودرزی» درباره وضعیت جوی اکنون کشور افزود: برای امروز و فردا در مناطقی از استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، کرمان، هرمزگان و ارتفاعات مرکزی، گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، سمنان و تهران در ساعت‌های بعدازظهر و اوایل شب رگبار باران شدید،  رعدو برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی شده است.  
گودرزی ادامه داد: در مناطق مستعد نیز احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد ضمن اینکه بارش ها تا اواسط هفته ادامه دارد.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بعد از بارش ها وزش بادهای شدید در شمال شرق و جنوب شرق و بخش هایی از مرکز طی پنج روز آینده ادامه دارد و شدت خیزش گردوخاک در زابل وخراسان جنوبی موجب کاهش دید در جاده های مواصلاتی خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز شنبه بر میزان بارش‌های در غرب و شمال‌غرب کشور افزوده می‌شود و همزمان از امروز تا آخر هفته در اغلب مناطق کشور روند تدریجی افرایش دما آغاز خواهد شد.
به گفته رفیعی، در پنج روز آینده شرق دریای‌عمان مواج و متلاطم می‌شود.
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در تهران در ساعت‌های بعدازظهر امروز، افزایش ابر، بارش پراکنده و گاهی وزش باد در ارتفاعات تجربه می شود. حداکثر دما در ایستگاه مهرآباد به ۳۶ درجه خواهد رسید و حداقل دما نیز ۲۵درجه ثبت شد.
انتهای پیام/
 تداوم بارندگی‌های موقت و شدید تا اواسط هفته در برخی استان‌ها خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار