مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی:

پخش نذورات ماه محرم به صورت بیرون‌بر و بسته‌بندی انجام شود

1400/05/16 - 10:01 - کد خبر: 48650 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی گفت: پخش نذورات صرفاً باید به صورت بیرون‌بر و بسته‌بندی صورت گیرد.

به گزارش نصر، علی بدر شکوهی در جلسه کمیته نظارت ستاد استانی مقابله با کرونا با موضوع شیوه‌نامه‌های بهداشتی در عزاداری ایام ماه محرم، اظهار داشت: برگزاری مراسم و مجالس عزاداری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک در طول زمان برگزاری مراسم، تا سقف دو ساعت و در فضای باز بلامانع است.
وی ادامه داد: ادارات آموزش و پرورش و سازمان تربیت بدنی همکاری لازم را با هیأت‌های دارای مجوز برای در اختیار گذاشتن فضاهای روباز و سالن‌ها جهت برگزاری مراسم و سیاه‌پوش کردن محیط پیرامونی داشته باشند.
شکوهی با اشاره به همکاری هیأت‌های عزاداری از بدو شیوع کرونا تا به امروز با ستاد مقابله با کرونا، گفت: جامعه مذهبی و متدین، مراسم‌ها را با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌کنند و این مهم را سال گذشته در ایام محرم ثابت کردند به طوری که تحسین مقام معظم رهبری و تمامی کارشناسان بهداشتی را برانگیختند.
وی اظهار داشت: دلدادگان حسینی همان‌گونه که به برگزاری مراسم‌های عزاداری علاقه دارند به همان نسبت به حفظ سلامتی خود و دیگران نیز اهمیت می‌دهند.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه پخش نذورات صرفاً باید به صورت بیرون‌بر و بسته‌بندی صورت گیرد، گفت: سلامتی مردم عزادار و دلداده امام حسین (ع) برای همه‌کسانی که در این جمع حضور دارند مسئله مهم و باارزشی است.
انتهای پیام/
پخش نذورات ماه محرم به صورت بیرون‌بر و بسته‌بندی انجام شود خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار