رئیسی در دیدار فرستاده ویژه سلطان عمان؛

حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره‌ای جز تهدید امنیت ندارد

1400/05/13 - 21:01 - کد خبر: 48557 نسخه چاپی

نصر: رئیس‌جمهور با بیان اینکه کشورهای منطقه توانایی و قدرت کافی برای تأمین امنیت منطقه را دارند،گفت: حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره‌ای جز تهدید امنیت ندارد.

به گزارش نصر، سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در دیدار «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه سلطان عمان گفت: مناسبات تهران و مسقط فراتر از مناسبات دو همسایه و برآمده از پیوندها و اشتراکات تاریخی دو ملت است.
وی با بیان اینکه مناسبات صمیمانه ایران و عمان صرفاً در سطح روابط دوجانبه باقی نمانده و در همفکری، همکاری و همگرایی دو کشور در عرصه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای نیز نمود داشته است، افزود: هدف جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط با عمان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.
رئیس‌جمهور، احساس صمیمیت بین مردم ایران و عمان نسبت به یکدیگر را پشتوانه‌ای برای توسعه و تحکیم روابط دو طرف و سرمایه‌ای در پیشبرد روابط دوجانبه دانست.
رئیسی در ادامه سخنانش، با اشاره به اینکه کشورهای منطقه توانایی و قدرت کافی را برای تأمین امنیت منطقه دارند، تصریح کرد: حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره‌ای جز تهدید امنیت ندارد.
همچنین، «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه عمان نیز در این دیدار با بیان اینکه حامل صمیمانه‌ترین تبریک‌ها و تهنیت‌های سلطان عمان برای رئیس‌جمهور جدید ایران هستم، خاطرنشان کرد: روابط بین ایران و عمان به الگویی در روابط میان کشورهای منطقه تبدیل شده است و به این روابط تاریخی و ریشه‌دار افتخار می‌کنیم.
وزیر امور خارجه عمان با استقبال از مواضع رئیسی درباره تقویت روابط با کشورهای همسایه از جمله در سخنرانی مراسم تنفیذ، گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر بتوانیم در مسقط از حضرتعالی استقبال کنیم و استمرار سفرهای مقامات عالی‌رتبه به تقویت و تحکیم هر چه بیشتر روابط دو کشور، به ویژه در عرصه اقتصادی بیانجامد.
انتهای پیام/
حضور بیگانگان در منطقه هیچ ثمره‌ای جز تهدید امنیت ندارد خبرگزاری مهر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار