خبر/

باشگاه ماشین‌سازی تبریز: با قدرت به لیگ برتر باز می‌گردیم

1400/05/10 - 13:00 - کد خبر: 48324 نسخه چاپی

نصر: باشگاه فرهنگی - ورزشی ماشین سازی تبریز امروز یکشنبه با انتشار بیانیه ای به مناسبت سقوط تیم فوتبال آن به لیگ دسته یک، خطاب به هواداران اعلام کرد: مطمئن باشید فصل آینده با همراهی هواداران فهیم، مسئولان استانی و هیات مدیره باشگاه، با قدرت تمام به لیگ‌برتر باز می گردیم.

به گزارش نصر، در بیانیه باشگاه فرهنگی - ورزشی ماشین سازی تبریز آمده است: 
«لیگ‌برتر بیستم با همه اتفاقات تلخ و باورنکردنی‌اش برای ماشین‌سازی، قدیمی‌ترین تیم شمال‌غرب کشور به پایان رسید.
تیمی که همیشه ردای امید بر تن داشت، امسال با ناملایمات، بی تدبیری و سوءمدیریت‌ها از همان اول فصل امیدهایش را از دست داد و رخت از لیگ‌برتر بست.
مطمئنا اگر در حق سبزترین تیم آذربایجان در ابتدای فصل اجحاف نمی‌شد شاید اکنون ریشه‌اش در لیگ جوانه می‌زد اما چنین نشد و شرمندگی‌اش فقط برای افرادی ماند که فقط در ظاهر ادعای دلسوزی برای این تیم می‌کردند.
یاشیل‌ ماشین [ماشین سبز] دوباره سبز می‌شود و از خاک برمی‌خیزد و به روزهای خوبش برمی‌گردد و این میسر نمی‌شود مگر با حمایت‌های بی‌دریغ شما هواداران سبزدل که همیشه همراه و یار وفادار بودید».
تیم ۵۰ ساله و پرطرفدار ماشین سازی تبریز به دلیل سوء مدیریت ها، با کسب ۱۴ امتیاز در فصل جاری لیگ برتر فوتبال باشگاه های کشور به دسته اول سقوط کرد.
باشگاه فوتبال ماشین‌سازی تبریز در سال ۱۳۴۷ تأسیس شد و قدیمی‌ترین تیم فوتبال شمال غرب به حساب می‌آید؛ ماشین‌سازی در لیگ آزادگان ۱۳۷۳(سطح اول فوتبال ایران) با هدایت ناصر حجازی و با کسب رتبه سوم به عنوان بهترین تیم شهرستانی شناخته شد، اما پس از چند سال به دسته‌های پایین‌تر سقوط کرد.
این تیم با هدایت رسول خطیبی، با کسب رتبه دوم در لیگ آزادگان ۹۵–۱۳۹۴ پس از ۲۰ سال دوری از سطح اول فوتبال ایران، به لیگ برتر صعود کرد و پس از یک سال دوباره سقوط کرد و به لیگ آزادگان بازگشت.
این باشگاه در فصل ۹۸–۱۳۹۷ امتیاز تیم گسترش فولاد تبریز را گرفت و به لیگ برتر بازگشت، اما در لیگ برتر۱۴۰۰–۱۳۹۹ دوباره به سطح دوم فوتبال ایران لیگ آزادگان بازگشت.
انتهای پیام/
باشگاه ماشین‌سازی تبریز: با قدرت به لیگ برتر باز می‌گردیم خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار