فار نخست کارخانه تولید ظروف دارویی فارمد پارسیان اردبیل افتتاح شد

1400/05/10 - 09:36 - کد خبر: 48296 نسخه چاپی

نصر: فاز اول کارخانه تولید ظروف دارویی شرکت امید فارمد پارسیان شامگاه شنبه با حضور امام جمعه و استاندار اردبیل در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل افتتاح شد.

به گزارش نصر، برای ساخت و تجهیز این واحد تولیدی که روزانه تعداد ۵۰۰ هزار شیشه دارو تولید می‌کند مبلغ هفت میلیون یورو سرمایه گذاری و زمینه اشتغال ۲۵۰ نفر فراهم شده است.
با تکمیل دیگر فازهای این واحد تا پایان امسال برای دو هزار و ۵۰۰ نفر بطور مستقیم شغل ایجاد شده و اردبیل به قطب تولید انواع داروهای گیاهی، سرم سازی، ساکشن و نظایر آن در ایران تبدیل خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در حاشیه این مراسم در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگاران از این مجموعه تولیدی به عنوان یک واحد تولیدی کم‌نظیر در ایران یاد کرد و گفت: تمام هزینه‌های این واحد با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تامین شده است.
آیت الله سیدحسن عاملی افزود: این شرکت یکی از ۱۰ شرکت فعال دارویی در ایران است و به امید خداوند با ساخت و تکمیل سه فاز دیگر این مجموعه استان اردبیل به قطب تولید انواع داروهای گیاهی ، شیمیایی و نیز ظروف دارویی در ایران تبدیل خواهد شد.
وی افزود : دشمنان بدانند که مردم ایران با چنگ و دندان در اوج تحریم های ظالمانه قله‌های پیشرفت اقتصادی ، صنعتی و فرهنگی را یکی پس از دیگری فتح می‌کند و مقاومت جانانه این ملت و نیز استفاده از تلاشهای جوانان دانشمند و نخبه همه تحریم‌ها را بی اثر کرده است.
استاندار اردبیل هم در این مراسم با بیان اینکه این استان ظرفیت بسیار خوبی برای کشت گیاهان دارویی دارد، گفت : سطح زیر کشت این محصولات طی هشت سال گذشته از ۶۷ هکتار به ۸۰۰ هکتار افزایش یافته است.
 اکبر بهنامجو افزود: طی این مدت همچنین میزان تولید گیاهان دارویی به یک هزار تن افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه زمین‌های بسیار مناسبی برای کشت و تولید انواع گیاهان دارویی در نقاط گوناگون استان اردبیل وجود دارد، اظهار کرد : باید ارگان‌های ذیربط ازجمله جهاد کشاورزی نسبت به بالا بردن سطح زیر کشت این محصول مهم که نیاز کمتری به مصرف آب دارد به منظور تامین نیاز استان توجه ویژه کنند.
او گفت: واحد تولیدی شرکت امید فارمد پارسیان که امروز شاهد بهره‌برداری از فاز اول آن هستیم سالانه به ۱۲ هزار تن انواع گیاهان دارویی نیاز دارد که امید است با افزایش سطح زیر کشت این محصول و صنایع تبدیلی ذیربط علاوه بر نیاز این کارخانه مازاد آن به دیگر نقاط کشور صادر شود.
استاندار اردبیل همچنین با اشاره به قطعی برق طی سالجاری در کشور و این استان گفت: از افراد علاقه‌مند در زمینه سرمایه‌گذاری انرژی‌های نو و پاک چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی استقبال می‌شود.
بهنامجو افزود: سرمایه گذار این واحد تولیدی مجوز ساخت واحد تولید برق از سلول و پنل‌های خورشیدی به ظرفیت ۳۵ مگاوات در سال را در کنار این مجموعه تولیدی دریافت کرده است که امروز کلنگ عملیات ساختمانی آن به زمین زده می‌شود.
او گفت: با بهره‌برداری از این واحد علاوه بر نیاز کارخانه تولیدی گیاهان دارویی امید فارمد پارسیان به برق نیاز تمام کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی واقع در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل نیز از طریق تولید انرژی پاک تامین می‌شود. 
وی همچنین از افتتاح کارخانه تولید داروهای شیمیایی و واکسن‌های دامی طی چهار سال آینده در استان اردبیل خبر داد و افزود : سال آینده همچنین عملیات احداث واحد تولید واکسن انسانی در این استان آغاز می‌شود.
رییس صنعت و معدن استان اردبیل نیز در این مراسم گفت : از ابتدای امسال تاکنون ۸۰ پروانه تولیدی و صنعتی در استان اردبیل صادر شده است که نسبت به پارسال ۳۸ درصد رشد دارد.
رامین صادقی افزود: تا پایان امسال ۱۸ کارخانه و واحد صنعتی بزرگ با اشتغال‌زایی پنج هزار و ۸۰۰ نفر و نیز ۱۵۰ واحد تولیدی کوچک به بهره برداری می‌رسد.
او گفت: استان اردبیل پارسال در پرداخت تسهیلات یارانه‌دار در کشور رتبه دوم را به دست آورد و امسال نیز مبلغ یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات از منابع مختلف جذب و برای پرداخت در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفته است.
امروز همچنین کلنگ آغاز عملیات ساختمانی طرح تولید برق از سلول و پنل های خورشیدی به ظرفیت ۳۵ مگاوات در سال و با سرمایه گذاری ۱۹ میلیون یورو در جنب این مجموعه تولیدی توسط امام جمعه اردبیل به زمین زده شد. 
انتهای پیام/
فار نخست کارخانه تولید ظروف دارویی فارمد پارسیان اردبیل افتتاح شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار