استاندار آذربایجان‌شرقی؛

رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آیین‌های ماه محرم ضروری است

1400/05/09 - 16:44 - کد خبر: 48276 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان‌شرقی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آیین‌های عزاداری دهه اول محرم تأکید کرد و گفت: امیدواریم با همراهی مردم، هیات‌های مذهبی و بازاریان، امسال نیز شاهد برگزاری بدون مشکل این مراسم در استان باشیم.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی روز شنبه در نشست با تعدادی از اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به اینکه ۱۰ شهرستان استان در حال حاضر در وضعیت قرمز کرونا هستند، افزود: برای بهبود وضعیت و کنترل شیوع بیماری، همراهی و همکاری همه بخش‌ها ضروری است و همه باید کمک کنیم تا به زودی از این وضعیت خارج شویم.
 
وی، تصویب شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای برگزاری آیین‌های عزاداری ماه محرم را یکی از اقدامات مهم ستاد ملی کرونا عنوان کرد و گفت: با مدیریت این مراسم در سال گذشته، مراسم ماه محرم در فضاهای باز بدون مشکل خاصی برگزار شد و امیدواریم امسال هم با همراهی مردم و هیات‌های مذهبی، شاهد مشکل خاصی نباشیم.
 
پورمحمدی افزود: مقرر شده است فرمانداران استان در نشستی با مسوولان هیات‌های مذهبی و بازاریان، نحوه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مراسم ماه محرم را بررسی و در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.
 
وی همچنین نظارت جدی بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی دستگاه‌های مسوول را خواستار شد و گفت: مهم‌ترین موضوع در این زمینه، اقناع و جلب همکاری و همراهی مردم است.
 
استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: همه ما وامدار مکتب اهل بیت و نهضت سیدالشهدا(ع) هستیم؛ اما در عین حال سلامت مردم هم مهم‌ترین دغدغه ماست و همه تلاش خود را در این زمینه به کار می‌گیریم.
انتهای پیام/
رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در آیین‌های ماه محرم ضروری است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار