خبر/

هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره رگبار و آذرخش

1400/05/05 - 20:17 - کد خبر: 48104 نسخه چاپی

نصر: مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌شرقی نسبت به احتمال وقوع رگبار، رعد و برق، باد شدید و بارش تگرگ در استان هشدار داد.

به گزارش نصر، محمدباقر هنربر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار از نهادهای مسوول و مردم آذربایجان شرقی درخواست کرد با توجه احتمال تشدید بارش های موسمی و به تبع آن سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و وقوع آذرخش در ارتفاعات از صبح چهارشنبه تا شنبه آینده، اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از وقوع هر گونه خسارت احتمالی مد نظر قرار دهند. 
وی تاکید کرد: عدم تردد در ارتفاعات و حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب و تحکیم سازه‌های موقت و سست از دیگر توصیه های مهم است که باید مردم به آنها توجه کنند.  
وی افزود: احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، احتمال وقوع تگرگ در مناطق مستعد، وزش باد شدید موقتی و خیزش گرد و خاک، شکستن درختان، احتمال آسیب به سازه‌های سست از خطراتی است که در روزهای آینده آذربایجان شرقی را تهدید می کند.  
هنربر تاکید کرد: شهروندان با توجه به تداوم رگبار باران و رعد و برق و وزش باد شدید و بارش تگرگ از ترددهای غیرضروری خودداری و از توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها نیز امتناع کرده و از کوهنوردی نیز خودداری کنند.
انتهای پیام/
هشدار مدیریت بحران آذربایجان‌شرقی درباره رگبار و آذرخش خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار