محمدرضا پورمحمدی:

نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی به ۷.۴ درصد کاهش یافته است!

1400/05/05 - 16:36 - کد خبر: 48096 نسخه چاپی

نصر: استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان از ۹ درصد به ۷.۴ درصد در سال جاری، گفت: این آمار در شرایطی به دست آمده است که با مشکلات مربوط به تحریم و کرونا مواجهیم؛ اما همچنان راضی به این وضعیت نیستیم و باید برای ایجاد اشتغال بیشتر در جامعه تلاش کنیم.

به گزارش نصر، محمدرضا پورمحمدی روز سه شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، افزود: تلاش برای تقویت تولید یکی از ضرورت‌های فعلی جامعه است که باید با افزایش تعامل و همراهی دستگاه‌های دولتی و فعالان بخش خصوصی، بیش از پیش در این زمینه تلاش کرد.
وی خاطرنشان کرد: تحقق هرچه بیشتر این موضوع در سایه عمل کامل به تعهدات و تکالیف از سوی مسئولان و فعالان اقتصادی امکان پذیر است و بدون توجه به مقوله تولید، افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی، میسر نخواهد بود.
وی با بیان اینکه تحریم و کرونا از عوامل موثر بر حوزه تولید و صنعت است، اظهار داشت: برخی ناکارآمدی‌ها و بی‌تدبیری‌ها در این حوزه نیز قابل کتمان نیست.
استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به‌رغم تمامی این مشکلات، در بسیاری از شاخص‌های اقتصادی همچون احداث واحدهای جدید تولیدی و توسعه واحدهای موجود، جز استان‌های ممتاز کشور هستیم.
پورمحمدی بر همراهی بیشتر بانک‌ها با بخش تولید تاکید کرد و گفت: تصمیمات ما باید به رونق هرچه بیشتر تولید منجر شده و به نفع تولیدکنندگان منظم، کاربلد و واقعی باشد.
انتهای پیام/
نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی به ۷.۴ درصد کاهش یافته است! خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار