روحانی در دیدار رئیس اداره مسلمانان قفقاز:

با تقویت پایه‌های وحدت جوامع اسلامی، اجازه جدایی بین مسلمانان داده نشود

1398/08/03 - 10:14 - کد خبر: 4808 نسخه چاپی

نصر: رئیس جمهوری در دیدار رئیس اداره مسلمانان قفقاز، پیوندهای مذهبی و دیرینه دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان را عامل مهمی در تقویت همکاری‌های مشترک دو کشور دانست و تأکید کرد که باید با تقویت بیش از پیش پایه‌های وحدت میان جوامع اسلامی، به دشمنان اجازه داده نشود با تفرقه افکنی، بین مسلمانان جدایی بیندازند.

به گزارش نصر به نقل از ایرنا،  حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر پنجشنبه در دیدار شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده با ابراز خرسندی از گزارش وی درباره تقویت پایه های دینی، تصریح کرد: مبارزه با ظلم، افراط گرایی و تروریسم وظیفه همه ادیان الهی و از جمله مسلمانان است و باید بیش از پیش چهره رحمانی دین مبین اسلام برای جهانیان ترسیم شود.

رئیس جمهوری همچنین افزایش رفت و آمد مردم دو کشور را گامی ارزنده در مسیر گسترش روابط و نزدیکی بیش از پیش دو ملت ایران و جمهوری آذربایجان دانست.

رئیس اداره مسلمانان قفقاز نیز در این دیدار، ضمن ارائه گزارشی از وضع منطقه و آذربایجان، گسترش روزافزون روابط تهران- باکو را به نفع دو کشور و منطقه دانست.

شیخ الاسلام الله شکور پاشازاده  با اشاره به علاقه مندی روزافزون مردم نسبت به دین در منطقه، اظهار کرد: دین اکنون محور وحدت مردم در منطقه و آذربایجان است و ما روز به روز شاهد رونق و رجوع بیشتر مردم به مساجد هستیم و امسال مردم آذربایجان به طور گسترده از پیاده”روی اربعین استقبال کردند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی «الهام علی اف» رئیس جمهوری آذربایجان امروز پنجشنبه دوم آبان”ماه وارد  این کشور شد.

روحانی برای حضور و سخنرانی در هجدهمین اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و دیدار با مقام های جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرد.

رئیس جمهوری علاوه بر سخنرانی در این اجلاس و تشریح و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران در مسایل مهم منطقه ای و بین المللی، دیدارهای دوجانبه ای نیز با رئیس جمهوری آذربایجان خواهد داشت که در آن مهمترین مسائل در روابط تهران- باکو و روند اجرای موافقتنامه ها و طرح های مشترک بررسی می شود.

رئیس جمهوری قرار است در حاشیه اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد، دیدارهای جداگانه ای با برخی سران حاضر در این اجلاس داشته باشد که طی آن، در مورد مهمترین موضوعات مورد علاقه طرفین، منطقه ای و بین المللی گفت وگو و رایزنی خواهد شد.

رئیس جمهوری شامگاه جمعه به تهران باز خواهد گشت.

انتهای پیام/

با تقویت پایه‌های وحدت جوامع اسلامی، اجازه جدایی بین مسلمانان داده نشود نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار