وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد:

آغاز واکسیناسیون ۵ گروه جدید به مناسبت عید غدیر

1400/05/05 - 13:00 - کد خبر: 48070 نسخه چاپی

نصر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به علیرضا رییسی معاون بهداشت این وزارتخانه، خواستار واکسیناسیون پنج گروه جدید و هدف شامل رانندگان، زندانیان، معلمان، خبرنگاران و دیابتی ها به میمنت عید غدیرخم شد.

به گزارش نصر، سعید نمکی در این نامه تصریح کرد: پیرو بررسی و اعلام گروه­های جدید هدف واکسیناسیون، شروع تزریق به گروه­های زیر به میمنت روز عید سعید غدیر آغاز شود.
در این نامه «رانندگان حمل و نقل عمومی شهری، ریلی، جاده­ای، دریایی و هوائی»، «زندانیان سراسر کشور»، «معلمین»، «خبرنگاران»، «بیماران دیابتی که در سامانه مربوطه(salamat.gov.ir) ثبت شده ­اند و همچنین باقیمانده بیماران صعب ­العلاج و بیماران خاص و نادر» به عنوان گروه های هدف تزریق واکسن کرونا معرفی شده اند. 
وزیر بهداشت در این نامه افزود: واکسیناسیون اساتید محترم حوزه و دانشگاه نیز از اوائل هفته آغاز گردد.
در بخش دیگری از نامه نمکی خطاب به رییسی آمده است: تلاش فرمائید تا جهت تزریق واکسن به گروه‌های فوق­ الذکر در محل­ های تعیین شده توسط دستگاه‌ها و اصناف مربوطه با رعایت اصول و موازین و با اعزام تیم واکسیناتور صورت گیرد که وقفه­ای در مراکز واکسیناسیون عمومی برای دیگر اقشار و گروه‌های سنی که از قبل تعیین شده­اند ایجاد نگردد.
وی افزود: همانگونه که قبلاً اقدام شده، لازمست با هم­آهنگی دستگاه­های ذیربط نوبت ­دهی و نظم را رعایت فرمایند. از تلاش بی وقفه کلیه عزیزان سپاسگزارم.
به گزارش ایرنا، تا کنون ۸ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۵۲ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۴۲۶ هزار و ۶۹۷ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار و ۵۴۹ دُز رسید.
انتهای پیام/
آغاز واکسیناسیون ۵ گروه جدید به مناسبت عید غدیر خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار