رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران خبر داد:

درمان قطعی سرطان در مرکز ملی یون درمانی ایران

1400/05/05 - 10:47 - کد خبر: 48057 نسخه چاپی

نصر: رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران گفت: در مرکز یون درمانی ایران، دی ان‌ای بافت‌های سرطانی با یون‌هایی با سرعت نور نابود و سرطان درمان می‌شود.

به گزارش نصر، آقای علی اصغر زارعان رئیس هیأت مدیره مرکز ملی یون درمانی ایران در ارتباط با خبر بامدادی شبکه اول در خصوص این مرکز افزود: از سال ۱۳۹۵ بحث ایجاد این مرکز شروع شد و در سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی آن کلید خورد.
وی ادامه داد: هدف تأسیس این مرکز درمان قطعی برخی از سرطان‌ها با استفاده از پرتودهی با سیستم سینکروتورون است و یکی از مدرن‌ترین روش‌های موجود درجهان برای درمان سرطان به حساب می‌آید.
آقای زارعان گفت: در این روش ذرات پروتون با سرعتی بیشتر از سرعت نور در جهت تخریب بافت‌های سرطانی به کار گرفته می‌شود و مزیت آن نسبت به روش‌های دیگر درمان سرطان، جلوگیری از آسیب به بافت‌های سالم و از بین بردن دی ان‌ای سلول‌های سرطانی است.
وی ادامه داد: این طرح یکی از بزرگترین طرح‌های ملی است که با همکاری چند کشور جهانی دنبال شده است و نمونه آن تنها در ۶ کشور وجود دارد و امروز مرحله آزمایش تجهیزات انجام خواهد شد و تا سال آینده آماده پذیرش بیمار می‌شود.
انتهای پیام/
 درمان قطعی سرطان در مرکز ملی یون درمانی ایران نصر

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار