معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

آمار ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی رو به افزایش است

1400/05/04 - 10:36 - کد خبر: 47997 نسخه چاپی

نصر: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر لزوم توجه جدی شهروندان به رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: متاسفانه آمار مبتلایان به کرونا در آذربایجان شرقی رو به افزایش است.

به گزارش نصر، عباسعلی درستی روز دوشنبه در یک گفت و گوی خبری، شرایط کرونایی آذربایجان شرقی را نگران کننده توصیف کرد.
وی افزود: شمار مراجعه کنندگان سرپایی، مبتلایان و بستری های کرونا در استان به سرعت در حال افزایش است.
وی اضافه کرد: افزایش شیوع کرونا در استان در حالی است که رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم در بین مردم در حال کاهش است.
درستی ادامه داد: در زمان حاضر آمار بستری های کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی آذربایجان شرقی از ۸۰۰ نفر فراتر رفته است. 
وی یادآوری کرد: اکنون متوسط استفاده مردم از ماسک در استان به ۵۰ تا ۶۰درصد کاهش یافته، در حالی که در ماه های گذشته این میزان تا بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته بود.  
وی تاکید کرد: تجربه نشان می دهد استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی با کاهش ابتلا به کرونا ارتباط مستقیم دارد و بر این اساس مردم باید رعایت حال همدیگر را بکنند تا ناخواسته موجب ابتلا یا فوت عزیزان خود نشوند.  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: واکسیناسیون گروه سنی بالای ۶۰ سال در استان و بالای ۵۰ سال و بیماران زمینه ای در مناطق روستایی آغاز شده و تاکنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر واکسینه شدند.     
درستی همچنین با اشاره به اینکه برخی سازمان های مرتبط با پیشگیری از کرونا و ممانعت از سفر به دستورالعمل های ستاد کرونا عمل نمی کنند، گفت: سلامت مردم در اولویت است.  
وی با بیان این‌که روزانه ۱۵ تا ۲۰ هزار نفر از مردم آذربایجان شرقی واکسینه می‌شوند، افزود: در روزهای آینده با افزایش تعداد دُزهای دریافت واکسن، این رقم قابل افزایش بوده و ما متعهد شده‌ایم تا هر روز حداقل یک درصد از جمعیت استان را واکسینه کنیم. 
انتهای پیام/
 آمار ابتلا به کرونا در آذربایجان شرقی رو به افزایش است خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار