اردوغان خطاب به کشورهای غربی

شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید

1398/08/02 - 18:02 - کد خبر: 4796 نسخه چاپی

نصر: اردوغان خطاب به کشورهای غربی گفت که آنها مسئول کشته شدن بیش از 50 میلیون نفر در خلال جنگ جهانی دوم هستند و حق انتقاد از ترکیه را ندارند.

به گزارش نصر به نقل از  فارس، «رجب طیب اردوغان»، رئیس جمهور ترکیه امروز (پنجشنبه) در سخنانی گفت که ترکیه قصد تسلط بر خاک سوریه را ندارد و اراضی سوریه برای این کشور خواهد ماند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، او در سخنانی در کاخ ریاست”جمهوری در آنکارا، با تروریست خواندن شبه”نظامیان  کُرد سوریه، گفت که آنها در پی ایجاد کشور مستقل و تهدید امنیت ملی ترکیه هستند.

اردوغان مدعی شد که ترکیه در حال مبارزه با تروریسم در سطح جهانی است و این در حالی است که تمامی جهان علیه ترکیه جمع شده”اند. او تأکید کرد که ترکیه در مقابل آنها با «صلابت» ایستاده است.

او خطاب به کشورهای غربی گفت: «به کسانی که از ما انتقاد می”کنند می”گویم که در آینه به خود و تاریخشان نگاه کنند؛ نمی”توان در مقابل کسانی که در جنگ جهانی دوم بیش از ۵۰ میلیون نفر را کشته”اند و در حال نصیحت کردن ما هستند؛ ساکت بود.»

اردوغان بار دیگر کشورهای اروپایی را تهدید کرد که «در زمان مناسب» مسیر پناهندگان به سوی اروپا را باز کند.

وی گفت: «در حالی که سران کشورها با تروریست”ها گفت”و”گو می”کنند، نمی توان از مبارزه با تروریسم سخن گفت... اعضای کنگره آمریکا که از افراد مسلح کرد میزبانی کردند در زمان مناسب، هزینه آن را خواهند پرداخت.»

این سخن اردوغان به پیشنهاد سناتورهای جمهوری”خواه و دموکرات آمریکایی برای اعطای روادید فوری به ژنرال «مظلوم کوبانی» فرمانده شبه”نظامیان کُرد «نیروهای دموکراتیک سوریه» (س.د.ف) جهت سفر به ایالات متحده و گفت”وگو درباره وضعیت سوریه اشاره دارد. (جزئیات بیشتر)

رئیس”جمهور ترکیه مدعی شد این کشور توانسته پس از عملیات نظامی موسوم به «شاخه زیتون» ۳۶۵ هزار پناهنده سوری را به کشورشان بازگرداند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله گروهک «ارتش ملی سوریه» که متشکل از تروریست”های «ارتش آزاد» است اشاره کرد و گفت که ترکیه نمی”تواند دست از حمایت این گروهک بردارد؛ چرا که آنها «دوشادوش» ارتش ترکیه جنگیده”اند.

رئیس”جمهور ترکیه مدعی شد که در جریان عملیات «چشمه صلح» این کشور توانسته بر ۴۲۲۰ کیلومتر مربع در خاک سوریه مسلط شود.

انتهای پیام/

شما که عامل کشتار 50 میلیون نفرید ما را نصیحت نکنید نصر


نظرها بسته شده اند

نمایش 0 نظر

پژوهشیار