معاون قضایی:

ستاد صبر در دادگستری آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد

1400/04/31 - 11:04 - کد خبر: 47817 نسخه چاپی

نصر: معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس مرکز توسعه حل اختلاف آذربایجان‌شرقی گفت: با هدف ایجاد صلح، بخشش و رضایت ستاد صبر در این مجموعه ایجاد و راه‌اندازی شد.

به گزارش نصر، حسین قربانی روز پنجشنبه در اولین نشست ستاد استانی صبر با بیان اینکه این ستاد در حقیقت اقدام فرهنگی و مردمی است که جزو برنامه های قوه قضائیه قرار گرفته است، افزود: به منظور اجرایی کردن و توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان با همت ریاست کل دادگستری و دیگر مسئولان قضایی اقداماتی شروع شده و در این خصوص ستاد صبر در مرکز توسعه حل اختلاف و ستاد صبر تشکیل شده است.
وی اظهار کرد: در راستای اجرای مصوبات ستاد صبر همه دستگاه ها و سازمان ها باید افرادی را به عنوان صلح یار معرفی کنند تا اختلافاتی که مربوط آن بخش است،  با کمک صلح یاران حل و فصل شود.
قربانی ادامه داد: فارغ از جایگاه دینی و سنتی صلح و سازش و میانجی گری در کشور، یکی از برنامه های قوه قضائیه در سند تحول بحث مشارکت های مردمی و استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی برای حل و فصل اختلافات است که در این رابطه ستاد صبر می تواند بسیاری از مشکلات حوزه های قضائی را رفع کند.
وی یادآور شد: با راه اندازی ستاد صبر می توان با برنامه ریزی دقیق و مناسب با محوریت اختلافات، مراجعات مردمی به دستگاه قضایی را کاهش داد.
قربانی با تأکید بر اینکه با منشور نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در استان می توان از ظرفیت ادارات و اشخاص حقیقی و حقوقی برای حل و فصل اختلافات بهره مند شد، گفت: در این زمینه دادگستری آذربایجان شرقی به شدت نیازمند همکاری و تعامل با تمامی دستگاه های دولتی است.
وی وجود صلح یاران در کنار دستگاه قضایی را ظرفیتی مناسب برای خود ادارات و سازمان ها در خصوص حل و فصل اختلافات برشمرد.
رئیس مرکز توسعه حل اختلاف دادگستری آذربایجان شرقی استان با تأکید بر لزوم همراهی رسانه ها برای توسعه فرهنگ صلح و سازش، افزود: باید با هماهنگی رسانه ها و سایر نهادها، مردم با مسایل حقوقی آشنا شوند و آگاهانه بحث سازش و آشتی در جامعه اتفاق بیفتد در غیر این صورت به نتیجه مطلوبی نخواهیم رسید.
انتهای پیام/
ستاد صبر در دادگستری آذربایجان‌شرقی راه‌اندازی شد خبرگزاری ایرنا

ثبت نظر

نمایش 0 نظر

پژوهشیار